Таг: Корисници

Како да архивирате мислења на Instagram: нова функција достапна за сите корисници

Наместо да ја избришете скапоцената, но, можеби, срамната меморија од вашиот профил на Instagram, сега можете да ја архивирате. Функцијата "архива" се претстави на корисниците во вторникот во ажурирање. Целта беше да им даде на корисниците повеќе слобода, овозможувајќи им да се посветам и да се промени ...

Амазон нуди попусти премиер членство за корисници на картичка EBT

Амазон сака да стигне до домаќинствата со ниски примања, нудејќи ја својата премиер услуга по намалена цена за оние на владините програми за помош, објави компанијата во вторникот. Амазон премиер вклучува бесплатни дводневни услуги за испорака, видео и музички стриминг, премиерно читање и неограничено складирање фотографии со премиерот Слики. Сите ...

iOS 11 Дозволува корисниците на AirPods да ги менуваат патеките со двоен допир

Сопствениците на AirPods наскоро ќе можат да прескокнуваат нанапред и наназад меѓу песни со едноставна двојна допрете на слушалката, благодарение на дополнителното поставување кое Apple го нуди во iOS 11. Во моментов, корисниците на AirPods можат само да ги менуваат песните од пупките со повикување на Siri ...

WhatsApp измама: Текстуална порака нуди бесплатна година на Netflix, краде кориснички информации

Измама кампања што удира WhatsApp корисници ветува бесплатна едногодишна претплата на Netflix, но наместо тоа, краде лични информации од целта, откриени безбедносните истражувачи на ESET. Измамните промоции доаѓаат во форма на текстуални пораки од познати сметки и се обидуваат да добијат пристап до ...

Плазма на KDE додава интеграција на Google Drive

Интеграција на Google во онлајн сметки Секој кој недостасува интеграција на Google Drive со KDE Плазма може да престане - тука е! Детален во блог пост оваа недела, интеграцијата на Google Drive на KDE е супер слична на онаа на онлајн сметки на Гном, за што претходно пишувавме. Корисниците се ...

40% од уредите на Android се изложени на ризик од експлоатација на екран

Но, Google не планира да го поправа до крајот на летото. Во моментов неоткриениот експлоатира во оперативниот систем Андроид значи дека речиси 40% од корисниците се ранливи на апликации за киднапирање на екран, но тоа е малку веројатно да биде фиксирано до летото. Бубачката, која беше прва забележана ...

Јаболко Интегрирање на апликацијата Siri во пораки според новата апликација за патенти

Компанијата Тим Кук може да ја прошири употребата на Сири во апликацијата Пораки. Последната патентна апликација на Apple се чини дека сугерира дека во иднина, Сири би можела да биде длабоко интегрирана во пораки, така што корисниците ќе имаат капацитет да испраќаат пораки до своите пријатели ...

Google Docs Phishing Attack: Компанијата за да се закрпи OAuth Exploit користена во напад

Фишинг-нападот на Google Docs брзо се шири низ социјалните медиуми минатата недела, пред да биде запрен, а сега Google ги заострува своите процеси за да спречи повторување. Во понеделникот, Google објави дека ќе го преструктуира својот систем OAuth и ќе го ажурира својот општ спем и безбедност ...

Google Docs Phishing Scam: Како можеш да се заштитиш од фишинг?

Минатонеделниот фишинг-напад на Google Docs испраќаше бранови низ социјалните медиуми, бидејќи беа засегнати корисници, вклучувајќи новинари, академици и вработени од корпорации од висок профил. Како дел од обидот за фишинг, корисниците добија е-пошта со покана до Google Doc што се појави како ...

Android Wear 2.0 се претвора во бета корисници на Huawei Watch

Huawei првиот Android smart Watch сеуште е одличен smartwatch. Објавен во 2015, неговиот изглед сеуште се одржува денес (подобар од Huawei Watch 2, според нашето мислење). Па можете да разберете зошто толку многу луѓе трпеливо чекаат за новиот Android Wear 2.0 ...

ТТ eSPORTS најавува нов VENTUS X PLUS Smart Gaming Mouse

Tt eSPORTS, енергичниот и моќен предизвикувач го објавува новиот VENTUS X PLUS патентиран дизајн Smart Mouse. Тој е опремен со интегриран Bluetooth комуникациски уред кој се синхронизира со двата мобилни уреди (iOS / Android) и компјутерски системи за снимање на сите статистички податоци за користење на глушец за различни видови активности, ...

Мајкрософт Малвер: компанијата тестирање на апликација стража да ја одбрани Edge веб прелистувач

Мајкрософт официјално го објави заштитниот систем на Windows Defender за веб-прелистувачот на Windows 10's Edge за тестирање. Софтверот е дизајниран да ги заштити компјутерите на корисниците од напади со малициозни напади. Првичната изјава за заштита на Windows Defender беше објавена во септември минатата година. Сега е достапна за тестирање почнувајќи од денес ...

Мајкрософт треба да престане да ги блокира ажурирањата на Windows 7 и 8.1 компјутерите

Одлуката на Мајкрософт да ги блокира безбедносните и несигурните ажурирања на кориснички компјутери со Windows 7 или 8.1 (или верзиите на серверот) со "силикон од следната генерација" е непријателски клиент како што се добива. Она што го прави ова уште попроблематично е фактот дека рутините за откривање на Мајкрософт, оние кои ...

Инсталирај Corebird 1.5 Твитер клиент на Ubuntu 17.04

Corebird GTK + 3 Твитер клиент за Линукс Убунту објавен. Еве како да инсталирате Corebird 1.5 на Ubuntu 17.04, Ubuntu 16.04 и други. Corebird GTK + 3 Твитер клиентот носи различни нови ажурирани и функции. Медиумите во прилог на твитови може да се симнат користејќи Десен клик и избирање на "зачувај како". ...

Office 365 порака за грешка 0x8004FC12 кога користите Malwarebytes

Ако неодамна сте надградени со Windows 10 Creators Update и доживувате чести падови на Office 365, проверете го овој напис за работно решение. Во одредени случаи, по надградбата на Windows 10, беше забележано дека кога се отвори, апликацијата Microsoft Office 365 постојано поттикнува ...

Google објави изјава за фишинг измама, додава безбедност на Gmail Android апликацијата

Вчера беше откриено дека една голема фишинг измама беше овековечена како лажна датотека на Google Doc на Gmail која може да киднапира корисничка е-сметка. Google сега објави официјална изјава за ова прашање и ја ажурира својата апликација за Gmail за Андроид со ...

SoundCloud vs. Епл Музика наспроти Пандора Премиум: SoundCloud Now нуди плејлисти со нова музика создадена од корисникот

Последната опција на SoundCloud ќе биде позната на корисниците на други платформи за стриминг на музика. Службата за стриминг музика објави во средата дека ќе ја лансира функцијата "Подигни датотека", функција за откривање која ќе најде корисници на песни кои би сакале да се бават со навики за слушање од минатото. Во објавувањето на оваа функција, SoundCloud рече ...

Spotify не работи, офлајн: Корисници Добивање на "грешка" Пораки за време на прекинување

Службата за стриминг на музика Spotify беше во среда со многу корисници кои известуваат за добивање на пораки за грешки додека се обидуваат да ја користат услугата. Корисниците на мобилни уреди, како и користењето на десктоп верзијата на услугата, известуваа за проблеми со пребарување, создавање плејлиста и музика ...

Како да го користите Snapchat за да го зајакнете ангажирањето на социјалните медиуми

Snapchat ги отвори своите врати само пред пет години. Денес платформата за социјални медиуми е посилна од било кога и изгледа дека нејзината иднина е уште посветла. Меѓутоа, ако сте сопственик на бизнис кој е над 20 години, сепак има пристојна шанса да не знаете како ...

Како да го добиете WhatsApp за да работите повторно на вашиот BlackBerry BB10 уред

Дали забележувате дека повеќето корисници на Blackberry не можат повторно да го користат Whatsapp? Ова се случи денес (18 / 01 / 2017). Ова е многу фрустрирачко, бидејќи никој не го очекува овој проблем до најмалку јуни 2017 според ажурирањето на веб страната на ББ. Сепак, целата надеж не се губи, ако добиете ...