таг: социјални медиуми

Како да се обезбеди вашите сметки од Социјален инженеринг Hacks

Многу корисници станаа чувствителни на реалноста на безбедноста и компјутерски денес. Ние знаеме на заедничките закани да внимавате; вируси, црви, и тројанци да го именува неколку. Постои уште една закана дека е често се занемаруваат и тешко да се надминат; социјална Инжинерство. Приватни информации како…

Како да креирате Пловечки Социјална Сподели икони со подигање

Пловечки копчиња социјална удел се бес и тоа е заеднички да ги видите на повеќето веб-сајтови за подобрување на споделување на Вашите голема содржина. Додека имате избор да се избере на професионални алатки социјална споделување, или се користат сложени додатоци, the easiest way we use is a

Кутија Умен со заштеда на вашите датотеки во облакот

Постојат многу облак услуги кои ќе ви овозможи да испратите и преземање на вашите податоци од било каде и кутија е уште еден мулти-платформа решение со мајчин стан кутија за Windows 8. Кутија е веќе многу популарна, со околу 25 million users and 225,000 companies using it,

Bitrix24 работното место социјални интранет - сега се бесплатни за неограничен корисници

Некогаш сте сонувале за да има свој Фејсбук стил социјална мрежа за работното место? Bitrix24 е токму тоа и многу повеќе: приватна социјална мрежа каде што вие и вашите колеги, соработници, and collaborators can communicate (share and comment on work related posts), create projects, share a calendar

75 Содржина Маркетинг алатки Вие не може да живее без

Дали сте бараат начини да се земе вашата маркетинг стратегија содржината на следното ниво? Постојат илјадници тактики за да се разгледа, но имате ограничен понудата на време, пари, и енергија. Дури и ако сте меѓу 42% of B2B marketers who say they’re effective

Современ онлајн маркетинг образование: 18 Курсеви и ресурси

Постојат многу патишта да стане голем продажби. Дури и повеќе, постојат тони на различни улоги кои на пазарот ексел во. Има голем степен на флексибилност. Земете вашето образование, како пример. Did you go to school to get a marketing or business degree? There’s

Monetizing мобилната Игри на среќа

индустрија на мобилни игри направени $29 милијарди долари во 2015 - и тоа е поставен да продолжи да расте (со проценки само високо како $49 милијарди 2018). Но, индустријата за игри на мобилни е во "дивиот запад" фаза на својата историја во моментов, with the constant improvement

на 17 Најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми

Социјалните медиуми може да биде прилично големо понекогаш. Особено ако сте водење на една агенција или управување со медиуми сметки на другите бизниси социјална. How do you juggle and manage the many hats you need to wear as a social media manager? Creating content, scheduling shares, engaging with

Ghostery 6.0 за Firefox ослободен

Ghostery 6.0 е надградба на популарната тракерот блокирање продолжување на интернет прелистувачот Фајрфокс дека воведува редизајниран интерфејс и функција дополнувања. Ghostery е популарна -- но исто така контроверзна -- browser extension for Firefox, Google Chrome and mobile operating systems that uses lists

Snapchat вработен податоци изгубени во фишинг напади

Aaron Ли Вести 29 февруари, 2016 Социјалните медиуми сервис планира да ја интензивира својата обука на персоналот оди напред Snapchat вработени сегашни и поранешни имале нивните детали компромитиран, по е-мејл измама против социјалната медиумска компанија. The company, known for its ephemeral video messaging service, објавено…

7 Огромен Веб-страници за сообраќај, кој на пазарот не Искористете ги предностите на

Дали сакате да знаете зошто сите се фокусира на оптимизација и социјалните медиуми маркетинг? Затоа што секој сака сообраќај за нивните веб-сајтови, и двете од овие извори се огромни. Google, YouTube, Фејсбук, и Скопје се сите во топ 20 traffic sites in the world. Whether you’re

Две нови апликации, Daycap и VideoSlam, да ви помогне да се создаде GIFs и видео клипови да се сетам на вашиот ден

Две неодамна започна апликации, Daycap и VideoSlam, го прават тоа лесно да се сумираат вашиот ден во форма на видео или GIFs, кои потоа може да биде делен од социјалните медиуми. Дали ви треба овие апликации на вашиот iPhone? Не. Are you totally going to download them on your lunch break

стан во живо стриминг дека сето тоа започна прави големи промени

Meerkat, решителен стан, што никогаш не се одржи, но во голема мера е одговорен за Твитер и Фејсбук да влезе во игра во живо поток, го врти грбот на емитување. CEO Ben Rubin revealed the turn of events in an interview with Re/code and in a post

GNOME Слики Додава Instagram стил Филтри, алатки за уредување

GNOME Слики додава Instagram Стил филтри на сликата во својата претстојните порака v3.20. во стан, кои ќе настапат како дел од GNOME 3.20 ослободување подоцна овој месец, исто така има корист од подобрувањата палета на бои, new icons in the selection bar and manual exporting. But it is the addition of simple features that

Бен Хоровиц поддржува раперот Рајан Лесли SMS стартување трговија Superphone

Рајан Лесли даде секој љубител неговиот телефонски број. Тоа е (646) 887-6978. Но, наместо на еден милион несакани повици, тоа го прават пари и му даваат подлабоко разузнавачки информации за неговите слушатели од било кој во музичкиот бизнис. That’s why A16z’s Ben Horowitz, Betaworks, and more investors