Таг: RAM

Програми кои не реагираат во Windows 10 / 8 / 7

Од време на време, можеби сте виделе порака дека некоја програма престанала да реагира на вашиот Windows компјутер. Причините за ваквите програми што не реагираат или Програмата престана да работи или да одговори на пораката може да биде многу и таму различни опции за решавање на проблеми се различни. Ние имаме …

QNAP воведува стабилна TS-1685 - 16-заливот Xeon DSuper NAS поддржува PCIe проширување и M.2 SSD кеширање

QNAP® Systems, Inc. го објави новиот бизнис-класа TS-1685 десктоп 16-залив Xeon® D Super NAS кој поддржува дванаесет 3.5 "хард дискови и четири 2.5" SSD-ови, обезбедува шест слотови со M.2 SSD и има моќен Intel® Xeon® D процесор за извонредни перформанси со складирање со голем капацитет. Дизајнирано ...

Како да се забрза ОДО

Одоо е најпопуларниот софтвер ERP (Enterprise Resource Planning), напишан во Python и користи PostgreSQL како back-end база на податоци. Заедничкото издание на ОУО е слободен софтвер со отворен код кој вклучува управување со проекти, производство, сметководство, наплата и управување со продажби, управување со складишта, човечки ресурси и ...

Дали навистина ви треба повеќе од 16 GB RAM меморија во MacBook Pro?

MacBook Pro 2016 врвот на 16 GB RAM меморија, но дали е тоа скршена работа за секого? Апсолутно, на некои луѓе им треба повеќе од 16 GB RAM (меморија за случаен пристап). Некои луѓе, врз основа на нивните професии, ќе имаат корист од колку RAM меморија како ...

Најдобар гејмерски компјутер: 7 од врвните апаратури што може да ги купите во 2016

И покрај некои мали пречки, компјутерски игри се во подобра форма од било кога. Најдобриот изграден погон на машините, како што е навредливиот почетен доблест Милениум, сега се придружени со иновативни форм-фактори како што е Lenovo IdeaCentre Y710 коцка. Едноставноста на дигиталните продавници како Steam и Windows 10 Store ...

Alienware го лансира "прв во светот" 13-инчен лаптоп подготвен за VR

Alienware објави нов Alienware 13 гејмерски лаптоп, кој компанијата плаќа како прва машина во светот подготвена за VR, во 13-инчен форм фактор, благодарение на вклучувањето на Nvidia GeForce GTX 10-серијата GPU. Станува збор за четири основни модели: TN модел, ...

Xiaomi Ми Забелешка 2 Спецификации Протекување Пред Октомври настан

Xiaomi се подготвува да ја открие Mi Note 2 следната недела, но благодарение на Weibo, сега го разгледуваме следниот уред на компанијата. Според PhoneArena, на Xiaomi Mi Note 2 ќе биде прикажан 5.7-инчен Super AMOLED дисплеј, Snapdragon 821 SoC, ...