Таг: Проект

Мајкрософт Проект Шкорпија Земи датум за лансирање: Xbox One X, $ 499, ноември 7th

Во текот на последните неколку месеци, Мајкрософт ги обработуваше деталите за нивната ажурирање на хардвер на средната генерација за конзолата на Xbox One, која се одвива под името Project Scorpio. Сега на конференцијата E3 оваа година, компанијата ги објавува конечните детали. Сега имаме ...

Откриен е датумот на издавање на Шкорпија на проектот? Мајкрософт тивери имаат скриени пораки

Мајкрософт објави серија видеа кои го задеваат изгледот на конзолата на Project Scorpio Xbox во E3 2017. Фановите на орел очи откриваат скриени пораки во видеата, и тие веруваат дека може да го открие датумот на издавање, цената и вистинското име на Xbox Scorpio. Мајкрософт ги сподели ...

Островот OS Devs Повлечете го приклучокот на проектот

MacOS-изгледот сличен на Линукс дистрибуцијата Apricity OS е прекинат. Од сега, дури и веб-сајтот не е достапен повеќе. На мај 6th, програмерите на Apricity distro објавија порака дека тие го завршуваат проектот. Забелешка рече: Како и сите добри работи, Причината ...

GnuBee: Личен blobfree NAS / Облак сервер за хакери

GnuBee е личен NAS сервер (Cloud Attached Storage), кој во моментов се финансира со набавка на толпата. Тоа е low-cost, low-power, NAS уред кој работи GNU / Linux и се тврди дека е базиран на слободен, слободните и софтвер со отворен код. Нема потреба од сопствени драјвери ...

"Мртов остров 2" се уште е во развој, но треба да се длабоко сребро само да се движи?

Eurogamer објави изјава од Deep Silver дека потврдува дека Dead Island 2 сè уште се развива од Sumo Digital. Но, издавачот одби да даде какви било дополнителни информации, како што е ревидираната временска линија за започнување или идеја за тоа кога би можеле да слушнат повеќе за проектот. Фановите ...

"Мртвиот остров 2" сеуште е во развој. Но, дали треба длабоко сребро да се движи?

Eurogamer објави изјава од Deep Silver дека потврдува дека Dead Island 2 сè уште се развива од Sumo Digital. Но, издавачот одби да даде какви било дополнителни информации, како што е ревидираната временска линија за започнување или идеја за тоа кога би можеле да слушнат повеќе за проектот. Фановите ...

DMOZ.org веб-сајтот да се затвори трајно

DMOZ, еден од најголемите уредувани веб-страници што го одржува заедница уредници на волонтери, е близу до својот крај. Отворениот директориум проект. Главната страница на веб-страницата ја носи следната порака: ВАЖНОТО ЗАБЕЛЕШКА: Почнувајќи од март 14, 2017, dmoz.org веќе нема ...

Овие девојки извидници ќе градат одлична игра!

Девојчињата извидници на Сан Диего сакаат да дизајнираат и да градат игра за веб и мобилни и може да ви помогнете! Ажурирани февруари 25, 2017: Добри вести! Со само 29 часа да одиме, Маршмал Run Run Kickstarter кампањата ја надмина својата цел! Огромна благодарност ...

'UnDungeon' Датум на издавање: Pixel Art RPG Kickstarter ја надминува целта; Мистични врски Рашири ја целта отклучена

"UnDungeon" со седиште во Германија, со седиште во Германија, се финансира на Kickstarter. Пресвртницата беше постигната помалку од три недели откако започна проектот за поддржувачи на поддршка за пикселната уметност RPG. Сепак, ова е само почеток на повеќе одлични работи што треба да дојдат до заинтересираните ...

Направете: Marvel, Square-Enix Partner на видео играта "Avengers"

Исто како и најпознатата франшиза на Марвел, The Avengers, Square Enix, го собира својот главен тим за претстојниот проект. Преку Твитер, Марвел во четвртокот објави дека соработува со програмери од Кристал Динамикс и Еидос Монтреал во претстојната игра за одмаздници. Воведување на проектот Avengers од ...

Честички Сити објаснува "Титан Паунд: Отстранување на фронтот", идните мобилни игри

Извинете, но играта "Титанфол" не се случува. Developer Particle City објави на крајот од минатата недела дека проектот бил укинат поради тоа што не ги исполнил очекувањата. Компанијата, исто така, објави кога бета тестирањето официјално ќе заврши. Минатиот петок, Particle City објави на официјалната Фејсбук страница од ...

Google Earth Timelapse Update Adds NASA Images To Trace Earth’s History From 1984 To 2016

Google ја ажурира функцијата на Земјата Timelapse и сега ќе покаже како планетава се смени од 1984 до денешен ден. Најновите ажурирања додаваат уште четири години слики, петбаби податоци и поостра погледи на земјата. Проектот произлегува од ...

Апликацијата за пребарување на датотеки 'Fsearch' сега има PPA

Запомни Fsearch? Тоа е прилично Вештата алатка за пребарување на датотеки за Linux инспирирана од апликацијата Windows Everything Search Engine. Користејќи го, можете брзо да се разбудите за да најдете датотека или папка на вашиот систем, додека пишувате. Минатиот месец пишувавме за апликацијата, но ...

Apache OpenOffice може да биде мртов скоро и нема да плачам

Една од најдобрите алтернативи за софтвер со отворен код за Microsoft Office, Apache OpenOffice може да се исклучи. Но, ова не е изненадување, не за мене, а не за тоа треба да биде за секој кој има силно внимание на светот со отворен код. Сите знаевме ...

Фејсбук Gameroom компјутер Gaming проект претстави, да се натпреварува со Steam

Фејсбук работи на проширување на својот допир над гејмерската заедница. Компанијата се прошири и во игри со компјутер со својата функција Gameroom. Оваа функција беше објавена во август, а сега компанијата објави поддршка за Unity во бета-верзијата на Gameroom. Компанијата има ...

Конечно! Линукс Нане е сериозно земање дизајн

Дизајнот е интегрален дел од брендирањето и честопати ги игнорираат проектите со отворен код. Linux Mint не е исклучок. Додека се обележи како мино-зелена дистрибуција на Линукс, дизајнерскиот дел од проектот не е до знакот. На пример, користете десктоп цимет. ...

Откажан проектот "Тивко Хил" Игра Видео Протеа; Покажува што Конами можеше да го објави за франшиза за преживување со преживување

Уште откако проектот за видео игри беше отфрлен, навивачите се прашуваа што би можело да изгледа деветтата рата на "Silent Hill". За среќа, тие не треба повеќе да се прашуваат како рана теренот која Climax Studios направи за Konami сега е протекоа и дава ...

Извештаите за смртта на Опен Офис беа значително преувеличени

Не верувајте во сè што го читате во печатот. И покрај развојот на OpenOffice, кој неодамна дебатираше за исклучување на пакетот за продуктивност со отворен код, Фондацијата за софтвер Apache сè уште не е подготвена да се пензионира. ОпенОфис не е "здрав проект" Проектот Apache OpenOffice сè уште не е направено. ...

Недостатокот на развивачи на волонтери можеше конечно да го види OpenOffice

За оние кои не сакаат или не можат да купат Microsoft Office, проектот OpenOffice со отворен код одамна е одлична алтернатива. Но, сега изгледа како да може да се исклучи комплетот за бесплатна продуктивност, ако не пристапат повеќе волонтерски програмери. Арс Техника известува дека Денис ...

Гуглскиот оперативен систем Fuchsia е на отворено и обвиткан во мистерија

Google развива нов оперативен систем наречен Фуксија, а раниот изворен код веќе е јавен. Самиот Google и програмерите на Fuchsia не објасниле што е оперативниот систем - но можеме да ископаме во изворниот код за да дознаеме повеќе. Розова + виолетова == Fuchsia Fuchsia е ...
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!