Tag: телефон

Совет: Најди вашиот телефон со Google Насловна

Како и другите мобилни платформи, Андроид нуди услугата која може да се користи за да ви помогне да најдете изгубена или украдена паметен телефон или таблет. Но, сега можете да го стори тоа дури и повеќе лесно и природно. Ако имате Google дома паметни звучник, тоа е. Ти можеш…

Google пиксели XL (2016) vs пиксели XL 2 (2017): Како да се подобри телефонот XL големина на Google?

нови пиксели телефони Google се е официјално лансиран и ајде да се соочиме со тоа, модел XL големина е најинтересен од далеку. Па како не пиксел XL 2 подобрување на минатогодишниот XL и треба фанови Google смета за надградба? Пиксел XL 2 не е само…

Google пиксели 2 vs OnePlus 5: Дали OnePlus повеќе од суштинско значење Android телефон?

Google официјално го претстави својот предводник на пиксели 2 телефони, кои доаѓаат пакување силен цената. Ќе се истражува за да се види дали на OnePlus 5, друг Андроид мобилен, кој обезбедува топ-end спецификации на значително намалување на цената, е подобра опција за потрошувачите. телефон на пиксел од…

Суштински телефон да се добие приклучок за слушалки, Андроид Орео Ажурирање

Енди Рубин и други претставници на Суштински одржа Reddit AMA (Прашајте ме нешто) вчерашната седница. Компанијата откри дека од суштинско значење телефон ќе биде добивање на 3.5 милиметарски џек за слушалки галантерија и дека тоа ќе добијат Android 8.0 Oreo update soon. The Essential Phone is

Главна страница на Google Сега може да се направи телефонски повици За САД, Корисниците на Канада

звучници за домашно помошник на Google е добивање на повеќе можности за корисниците и последните ќе го направи тоа полесно да се дојде во контакт со другите. Во еден пост, Гугл потврдија дека говорни повици ќе доаѓа до Домашни корисници во текот на следните неколку дена. The feature works similarly to

Apple Гледајте Серија 3 Нема да ги поддржат Директен телефонски разговори, но VoIP Повикувајќи Можност

Apple Гледајте Серија 3 Нема да ги поддржат Директен телефонски разговори, but VoIP Calling a Possibility The third-generation Apple Watch, set to launch this fall with LTE support for the first time, is unlikely to support phone calls, KGI Securities analyst Ming-Chi Kuo told investors in a