технологија блог
Бараат Таг

iPhone

Belkin дебитира 3.5 милиметарски аудио + Полнење Rockstar за полнење на iPhone додека го слушате музика

Belkin денес го објави лансирањето на својот нов 3.5 милиметарски аудио + Полнење Rockstar адаптер, која ги здружува своите постоечки Молња Аудио + Полнење Rockstar адаптер за да се овозможи на корисниците да им наплаќаат на своите уреди и да слушате музика во исто време. Аудио +…

Најдобро се занимава Велика Британија на iPhone на Apple 8 и iPhone 8 Плус

Почнувајќи од 15 септември пред-нарачки за новиот iPhone на Apple 8 и iPhone 8 Плус се сега живеат, што значи дека ќе може да го резервирате своето место за еден од најбараните телефони на годината. Епл всушност започна три телефони за време на неговото септември…

Apple iPhone 8 vs iPhone 8 Плус vs iPhone X: Кој е најдобро за мене?

Apple лансирање ден конечно се случи и сите протекување за iPhone 8, 8 Плус и iPhone X станаа реалност. Значи кој е следниот на вашиот iPhone? Сега ние не имаат еден, не две туку три iPhone за да изберете од кога надградба на оваа година. Дали е тоа…

iPhone 8 Пред-нарачки Сега Достапно Цена:, се занимава, promos, линкови Издаден

iPhone-от на Apple 8 и iPhone 8 Плус, сега се достапни за претходна цел на веб-страницата на компанијата и со големи превозници. уредите, кои беа откриени оваа недела, се достапни за претходна цел на Apple.com, со iPhone 8 со почеток во $ 699,…

iPhone X, iPhone 8 Цената и датумот на издавање на успех може да се потпре Осврти

Додека на iPhone 8 и iPhone 8 Плус беа ставени на располагање за preorder петок, претстојната ослободување на нови паметни телефони е интересен пресврт за технолошкиот гигант, бидејќи нејзината најмногу интересен производ, на iPhone X, нема да бидат достапни, дури и…

Каде да се продава iPhone 7, 6S, 6: Најди ги најдобрите цената за старите iPhone телефони

Новиот iPhone 8, 8 датуми порака Плус и iPhone X се само зад аголот, со пред-нарачки за iPhone 8 и 8 Плус почнувајќи од петок, септември. 15. Секој кој помина низ процесот на ажурирање на Apple iPhone во минатото знае сега е многу…

Apple iPhone X: Сите треба да знаете

"Уште нешто" момент Тим ​​Кук дојде откако се открие на iPhone 8 и 8 Плус кога извршниот директор на компанијата одигра видео лансирање на повеќето врвни iPhone досега, на iPhone X. Heralded by Cook as "the future of the smartphone" the X

Apple iPhone 8 Плус: Сите треба да знаете

По долго време на iPhone на Apple 8 е тука и со тоа доаѓа со поголем брат на iPhone 8 Плус. Но, оваа година тоа е многу повеќе отколку само да се судрат во големина, ова е мост кон врвот крајот на iPhone X. Додека на iPhone 8 Плус има поголем…

Apple iPhone 8: Сите треба да знаете

На iPhone на Apple 8 е тука. Дозволете Recombu Mobile да го пополните на денот на ослободување, спецификации, нови функции, цените и слики aplenty. Да бидеме искрени, што веројатно знаете лансирањето на iPhone се одржува во театарот на Стив Џобс. Но вие не…

Е iPhone X Обраснат признавање функција во кршење на вашата приватност?

неодамна откри функција на Apple, на лице проект, која го скенира лицето на корисникот за да го отклучите својот iPhone X уред ги зголеми стравувањата поврзани со приватноста - Сен. Ал Franken (D-Минесота) ги повика извршниот директор на компанијата, Тим Кук за решавање на овие проблеми во отворена…

iPhone 8 vs. Galaxy S8 Vs. LG G6: репрезентативниот Продај споредба

Додека голем број на очите може да биде на iPhone X, Јаболко, исто така објави на iPhone 8 и iPhone 8 плус вторник. Со овој потег, производителот воведе неколку опции за своите high-end пазарот во различни цена поени. Додека на iPhone X може да…

Apple вели лице проект не успеваат сцената текот iPhone X Воведни

Apple вели лице проект не успеваат сцената текот iPhone X Воведни време на iPhone X демо спроведена од страна на Крег Federighi во вчерашниот воведниот, Лице проект се појави за да успее да го признае неговото лице, што доведува до загриженост за сигурноста на функцијата…