Tag: Google

Google додава антивирус Функција за Хром веб прелистувач на Windows PC

Google објави дека е возен од основно антивирусен функција за веб прелистувач Chrome за Windows PC. Google Chrome сега ќе биде во можност да детектира сомнителни или несакани програми во Windows компјутерот на корисникот и се даде на корисникот опција да ги отстрани…

Главна страница на Google мини преглед-А портал дрога за Google асистент

Претходно оваа недела во октомври 11, ние разгледа влезна точка на новиот Google Насловна мини-на компанијата во нејзиниот глас контролирани дома помошник екосистем. По некои рани корисници истакна уред за снимање повеќе отколку што треба, Google официјално го оневозможи неговиот центар допир точка засекогаш (во она што изгледа…

Филмови Насекаде ќе се спојат вашиот iTunes, Google, Vudu, и Амазон библиотеки: Еве како

Со години, Disney Movies Anywhere е неопеаните херој на дигиталниот свет. Со едноставен знак-во, вашиот Pixar, Марвел, Војна на ѕвездите, и, се разбира Дизни, flicks може да се пристапи на секој уред, без оглед на тоа каде што се купени. И сега Дизни е доведување дека…

Google сега има 50 милиони Локални водичи додавање на содржина на Google Maps и Search

Google беше домаќин на вториот самит Локални водичи за луѓето кои придонесуваат содржина за бизниси во нивните локални области на Google Maps и Search претходно оваа недела. Собра 150 врвот соработници од 62 земји да на Сан Франциско. во 2016, имаше…

Google не Чатове работат во пораки за Mac во Висока Сиера? Еве го поправам!

Ако Google Hangouts (ака "Gchat") не игра убаво со пораки во High Sierra, да читате на за слатка олеснување! Дали вие се обидувате да испратите чет Google (или Gchat, или Hangout, или што и да сакате да го наречеме) преку Jabber во пораки на вашиот Mac…

Пред-верзија на Google Насловна мини оди непријателските, започнува со снимање 24/7

Насловна мини на Google. Тоа е слушање, понекогаш дури и кога тоа не би требало да. Главна страница на Google Мини уште не е надвор, но Google е веќе се занимаваат со едно прашање во врска со тоа. Artem Russakovskii, основачот на Андроид полиција, му кажува на ужасни приказна на Google Насловна…

Google започна Pixelbook: 12,3 "LCD, Kaby Езеро, 16 GB RAM меморија, 512 GB SSD, помошник, Stylus

Во среда, Google лансираше нов повторување на свој Хром OS-базирани лаптоп компјутери. Новиот лаптоп има поинаква форма-фактор и може да се трансформира во таблета. Таа има ново име во Pixelbook. и, го доби хардвер за надградба кога во споредба со…

На раце Со Пиксел на Google 2 XL: Повеќе пиксели, повеќе Google

Утрово на настанот печатот во Сан Франциско, Google се одржа втората од она што сега стана годишен настан хардвер за компанијата, нивните Направени од страна на Google настан. Како и со минатата година покажуваат, презентација за оваа година покажаа мешавина на различни уреди и галантерија…

Google помошник пуштени SHIELD ТВ на NVIDIA; Други добавувачи да ги следите Кратко

Google конечно почна да се тркалаат својот Google помошник на својата Андроид телевизија платформа, каде што се случува да се натпреварува против Алекса Амазон и Епл Siri на соодветните платформи. Google помошник На прво ќе биде достапен на SHIELD ТВ конзола на NVIDIA, Следна на на Sony Bravia…

Совет: Најди вашиот телефон со Google Насловна

Како и другите мобилни платформи, Андроид нуди услугата која може да се користи за да ви помогне да најдете изгубена или украдена паметен телефон или таблет. Но, сега можете да го стори тоа дури и повеќе лесно и природно. Ако имате Google дома паметни звучник, тоа е. Ти можеш…

Со помош на Google Analytics за оптимизација за Е-трговија

Google и другите интернет пребарувачи имаат направено тоа е предизвик да се идентификуваат клучните зборови кои се вози органски сообраќај кон веб-сајтови. Член Џил Kocher е, "Разбирање на Google клучни зборови, кои не се предвидени" податоци "обезбедува историја и решенија за справување со недостигот на органски клучни зборови за пребарување. Во овој напис, јас…

SEO: Подготовка за мобилен и првиот индекс на Google

Google е префрлување на мобилен и првиот индекс во 2018, каде рангирање за десктоп и мобилни уреди ќе се базира на мобилно искуство на сајт. "Мобилен Пријателски тест" на Google, ќе се утврди дали сајтот е мобилен оптимизиран и може да, исто така,, укажуваат на подобрување на перформансите. Повеќето пребарувања на Google се…

Google лансира премија Pixelbook

Google го објави она што изгледа да биде директен конкурент на површинска семејството на Мајкрософт: на Google Pixelbook. Смета како со високи перформанси, две-во-он Chromebook, на Pixelbook е најтенкиот лаптоп на Google досега, со димензии од само 10.3mm дебела, и тежи само 1.1kg. материјали се…

Google пиксели XL (2016) vs пиксели XL 2 (2017): Како да се подобри телефонот XL големина на Google?

нови пиксели телефони Google се е официјално лансиран и ајде да се соочиме со тоа, модел XL големина е најинтересен од далеку. Па како не пиксел XL 2 подобрување на минатогодишниот XL и треба фанови Google смета за надградба? Пиксел XL 2 не е само…

Google пиксели 2 vs OnePlus 5: Дали OnePlus повеќе од суштинско значење Android телефон?

Google официјално го претстави својот предводник на пиксели 2 телефони, кои доаѓаат пакување силен цената. Ќе се истражува за да се види дали на OnePlus 5, друг Андроид мобилен, кој обезбедува топ-end спецификации на значително намалување на цената, е подобра опција за потрошувачите. телефон на пиксел од…

Walmart протекување Google Насловна мини и пиксел 2 XL повторно

Google е голема хардвер настан се случува утре, каде што компанијата се очекува да воведе нови паметни телефони пиксели, нова Pixelbook, две нови Гугл дома паметни звучници, и многу повеќе. Многу од спецификациите на овие уреди, сепак, се веќе протекоа. Всушност, слики од…

Google наводно развива свој Амазон Ехо Прикажи конкурент кодно име "Менхетен’

Извори тврдат дека Google работи на нов паметен уред екран, кој ќе се натпреварува против Прикажи Амазон Ехо. Уредот е дадена под кодното име "Менхетен" внатрешно и ќе дојде со Google помошник и ќе ја поддржува видео повик. Информации за нови Менхетен на Google…

Google е изградба на маса паметни екран, се вели во извештајот

Според новиот извештај, Google е изградба на маса Smart Насловна уред, со вграден екран за видео повик, и многу повеќе. TechCrunch вели дека повеќе извори го исфрли надвор за претстојните конкурент на Google на Амазон Ехо шоу и Ехо место уреди. сегашниот на Google…

25 Трикови да Мајстор на Google Photos

Ти не си во загуба за услуги кои автоматски резервна копија на слики и да се обезбеди пристап до нив на било кој уред. Има Flickr, Dropbox, OneDrive, и iCloud, само за да започнете. Но на Google Photos расте многу брзо, полнењето 500 милиони активни корисници месечно, по две години…

Google блокови YouTube Од Ехо Прикажи поради несогласување Со Амазон

Google се повлече од YouTube Ехо Прикажи паметни звучник Амазон. очигледно, Google и Amazon се во некој вид на несогласување со поранешниот тврдејќи дека Ехо Show е кршење на нивните Услови за Користење. За неупатените, Ехо Show е еден од Амазон Алекса-придвижуван паметни…