Таг: карактеристики

Bing Image Search има неверојатни нови можности за подобри резултати од пребарувањето со слики

Bing Image Search честопати ни дава ново искуство кога станува збор за доведување на најдобрите резултати од пребарувањето. Овој пат, пребарувањето на слики на Бинг ќе оди подалеку од текстуалните пребарувања. Сега, пребарувањето на Бинг ќе стане визуелно пребарување на Бинг. Ова е продолжување на ...

Топ клиентите на 5 Torrent за Windows 10

Пред да погледнеме некои од најдобрите клиенти за Torrent за Windows 10, дозволете ни да разбереме кои се торентите. Датотечните датотеки се оние мали фајлови кои овозможуваат префрлање на поголеми датотеки ефикасно преку BitTorrent протоколот. Овие мали датотеки содржат информации за тоа каде ...

Интел закрпи деветгодишно претпријатие процесорот ранливост

"Интел" тукушто ја надминува ранливоста која е отворена и експлоатира во сите нејзини претпријатие насочени Core процесори - во последните девет години. Со оглед на тоа што процесорите на 2008 процесорите со бизнис-ориентирани процесори на Intel се испорачуваат со Active Management Technology (AMT), Intel Standard Manageability (ISM) и технологија за мал бизнис ...

FSearch бета 2 издаден со помош на подршка за подршка на дискот, повеќе

Нова бета верзија на FSearch, брза апликација за барање на датотеки со GTK за десктоп Линукс, е достапна за тестирање. FSearch е инспириран од Everything Search Engine за Microsoft Windows и поддржува основни посеви на функции, вклучувајќи инстант (како што пишувате) резултати, RegEx поддршка, ...

Acer Predator Triton 700: гејмерски лаптоп "без компромис"

Acer го одржа својот следен @ acer глобален настан за печат во Њујорк вчера и започна со многу производи од технолошки производи. Меѓу новите и освежени добрите беа Предатор игри лаптопи и монитори, Свифт тенок и лесен лаптопи, Switch convertibles, Aspire лаптопи, Aspire AiOs, Leap Ware smartwatch, 4K проектори, ...

'Mario Kart 8 Делукс' Прекинувач на скршеници ги прекршува приватните мултиплеерни карактеристики за трки

Марио Kart 8 Делукс е во најдобар случај кога ќе поставите некои приватни мултиплеер трки со вашите најблиски пријатели. Сепак, како што објави германскиот сајт Nintendo, оние со повеќе од пријатели од 100 Switch имаат проблеми со тоа. Според изворот, оние со ...

Microsoft донесува ново искуство за Gmail во апликациите за Windows 10 пошта и календар

Мајкрософт ги започна новите функции во апликацијата Windows 10 пошта и календар за сопствениците на сметки на Gmail. Некои од особините кои беа достапни само за корисниците на Outlook и клиентите на Office 365 сега ќе им бидат достапни на корисниците на Gmail. Нови …

Ubuntu 17.10 Датум на издавање и карактеристики

Кратко: Ова е постојано ажурирана статија за да ви кажам за Ubuntu 17.10 изданието распоред, Ubuntu 17.10 карактеристики и други вести поврзани со него. Престани да се прашуваш! Кодното име Ubuntu 17.10 е индиректно откриено. Тоа ќе се вика Artful Aardvark. Повеќето корисници на Убунту, ако не и сите, знаат ...

Windows Application Development е можно со Visual Studio 2017

Најновиот и ажуриран Visual Studio 2017 е тука и тоа е најмоќната апликација за развој на апликации на Windows досега. Како што тимот на Visual Studio спомнува на своите блогови, Visual Studio 2017 носи ненадминливи подобрувања на продуктивноста, рационализирано стекнување искуство и подобрени алатки за дебагирање за Universal ...

Пристигнува ажурирање на креаторите на Windows 10

Windows 10 започна во јули 2015, а на април 11, 2017, Мајкрософт го објави третиот главен ажурирање на нивниот најнов оперативен систем. Првично објавено во октомври во Surface Studio, Мајкрософт го нарече најновото ажурирање на Ажурирањата за креаторите. Официјално тоа е верзија на 10 на Windows 1703, ...

Нови функции во Кортана на Windows 10 v1703

Мајкрософт даде уште една предност до Windows 10 со нови функции и подобрувања, наречени Windows 10 Creators Update. Со големи надградби до Cortana и Windows Ink, нови 3D апликации, VR способности, читач на е-книги, нови функции за игри и подобри безбедносни поставки, верзијата 1703 е наменета ...
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!