Покемон Оди најновиот ажурирање: нови функции на Солвентс ажурирање функции и Покемон Оди Фест

Pokémon Go has been updated countless times since it first launched back in summer 2016, adding dozens of new Pokémon to collect, new customisation options and changing up the game mechanics. Here’s all you need to know about the latest Pokémon Go Adventure Week celebration update, as well as every previous update to this addictive mobile game.

Покемон Оди Солнцето ажурирање

Almost a year on from the game’s original launch Niantic revealed news of the Solstice update alongside plans to introduce real-world events under ‘Pokémon Go Fest’ name.

Работи од 9pm BST на јуни 13th до 9pm BST на јуни 20th тренери можат да очекуваат:

 • Зголемени стапки на средби за избор на Покемон од пожар и мраз (вклучувајќи Charmander, Cyndaquil, Houndour, Swinub, Sneasel и многу повеќе)
 • Зголемен XP за активности во играта како Curveballs, Ница Фрлања, Велики Фрлања, Одлично Фрлања, и повеќе
 • Половина цена Среќни јајца

Што е Pokemon Go Fest?

As a means to celebrating the game’s first birthday, alongside the Solstice update, Pokémon Go Fest is going to be game’s first official real-world event, taking place in Chicago on the 22nd of July.

Taking place within the city’s Grant Park trainers are going to be able to partake in a range of Go-related activities hosted by Niantic. The only problem right now is that we have no idea what said ‘activities’ are and the company has revealed next to no details as to what they could be.

Покемон Гост Фест постер

Some are speculating that players might be able to nab on of the first mythical or legendary monsters whilst others are expecting Pokémon Go-themed amusements and more convential fun fare or theme park-style attractions. Anyone for ‘Whack-a-Moltres’?

За навивачите на навивачите кои сакаат да патуваат низ Атлантскиот Океан и да избегаат да присуствуваат, билетите за Pokemon Go Fest ќе се продаваат на 19th од јуни на 6pm BST на PokemonGoLive.com/Fest.

If you’re after something a little closer to home Niantic has also confirmed that separate, smaller events will be taking place all over Europe from June through to September. Events will centre around Unibail-Rodamco-owned shopping centres (there aren’t any in the UK unfortunately), whilst in August Japanese players will be able to enjoy what the company is calling a ‘unique Pokémon GO experience’ called “Pikachu Outbreak”.

-Проверете ги сите наши Покемонови упатства подолу, за сè што треба да знаете за овој зависен мобилен наслов.

Pokedex за Покемон Одете: Сите Покемон можете да ги извадите на Велигденско ажурирање

Се што треба да знаете за типовите на Покемон, предностите и слабостите

Покемон Оди совети и трикови за почетници

Покемон Оди совети и трикови за напредни играчи

Како да се победи фитнес битки во Покемон Оди

Покемон Одете претходни надградби

Пред ова најново ажурирање, Покемон Оди changed and expanded in plenty of other ways. Here’s all you need to know about prior Покемон Оди updates, dating back to the game’s original launch all the way up to June 2017.

Покемон Оди авантура недела ажурирање

Niantic claimed that the idea for the Adventure update was apparently born out of a desire to celebrate the milestones the player community had reached since the game’s original launch. Milestones like collectively walking the equivalent distance of Earth to just past Pluto (more than 15.8 billion kilometres).

Покемон Оди авантура недела ажурирање официјален имиџ - Aerodactyl

Here’s a rundown of everything the Adventure update brought to the table:

 • Зголемено изобилство на предмети од PokéStops
 • Поле-цена Poké топки
 • Покемон здрави бонбони четири пати побрзо од нормално
 • Зголемени стапки на замрзнување за фосилни / рок-тип на Покемон
 • Explorer’s Hat in avatar customisation

Настанот за прослава на авантурата се одржа од 9pm BST на 18th од мај до 9pm BST на 25th мај, 2017.

Pokémon Go ‘Eggstravaganza’ Easter update

Друга сезонска ажурирање на специјални настани, помеѓу 13th од април и 20th од април, 2017, играчите можеа да очекуваат поголема разновидност на Покемон да излезе од јајцата 2km, што значи помалку напор за потенцијално поголема добивка. Износот на бонбони добиени од испилување на Покемон исто така беше привремено зголемен, додека двојно искуство поени и половина цена Lucky Eggs беа достапни за играчи премногу.

Како и модификаторите на играта, обновата на Велигден, исто така, донесе повеќе трајни промени во искуството на Go, како што се:

 • Основни надградби на UI и подобрувања во перформансите
 • Нова лента за лизгање на Покемон за полесна навигација
 • Уредени описи за одредени ставки и награди на PokéStop
 • Додадена поддршка за традиционален кинески
 • Фиксна грешка која влијаеше на избор на дамски марки за јајца

Покемон Одете генерален 2 ажурирање

Покемон Оди ажурирање 1.27.2 на iOS и 0.57.2 на Андроид беше еден од најголемите од играта започна. Оваа масовна ажурирање од почетокот на 2017 донесе со неа повеќе од 80 нов Покемон да се соберат, од кои сите доаѓаат од регионот на Јохто во Покемон злато и Покемон Сребрена.

In bullet-point form, here’s what the Gen 2 update offered:

 • More than 80 new ‘Gen 2’ Pokémon from the Johto region have been added
 • Родовите специфични варијации на Покемон сега можат да бидат фатени
 • Додаде нова средба механика
 • Додадено е додаток на Поке Бол и Бери за избор на средба
 • Додадено е две нови бобинки
 • Додадени се нови опции за прилагодување на аватар
 • Додадено е новата мапа на ноќниот режим и се среќава со музика
 • Додаден бонус Бонбони за фаќање Еволуиран Покемон
 • Спроведено подобрување на стабилноста на Apple Watch
 • Различни поправени грешки
 • Помали текстуални поправки

Нова облека на аватар

Да, конечно можеш да се смениш од онаа смрдест материјал што го носеше оттогаш Покемон Оди првпат пристигна. Опциите се капи, очила, топови, вреќи, ракавици, панцири, чорапи и обувки, со неколку бесплатни облеки, но мнозинството бара да го потрошите златото, кое може да се купи со вистински пари.

Key ‘Evolution’ items

Да се ​​развие сигурно Покемон Оди creatures, you will need to locate the relevant key item, which can be a Sun Stone, King’s Rock, Metal Coat, Dragon Scale and Up-Grade. All are found at a Pokestop randomly, so there is no need to buy them.

To save you going through every Pokémon in the Pokédex, the stones are used for the following: Gloom (Sun Stone), Poliwhirl and Slowpoke (King’s Rock), Onix and Scyther (Metal Coat), Seadra (Dragonscale) and Porygon (Up-Grade).

Сјајна Покемон дојдовен?

Although this is yet to be confirmed, more code has been added to the update that suggests shiny versions of Pokémon are on the way. Anyone who remembers the card game will appreciate the nostalgia associated with those rare ‘shinies’.

Нов музички клектон

Музиката беше одамна пригушена за нас, како и звучни ефекти (освен за време на еволуцијата очигледно). Но, оние кои сеуште го сакаат, можат да уживаат во различна музика за ден, ноќ и средби со див Покемон.

Доаѓа нов настан

It is unclear what the event is celebrating, but the code calls it ‘Anniversary’ and that would suggest the first birthday of Покемон Оди. За да те спасиме, гледајќи го тоа лансирање Велика Британија беше на 14th јули, 2016. Затоа очекувајте нешто да се случи што ќе доведе до или на тој датум во 2017.

Нови еволови на еве

Eevee е еден од полесните еволуции што ви овозможува да извлечете Eevee или две од јајце или да живеете во близина на точка на потомство која им се залага. Espeon и Umbreon се двете нови Gen 2 еволуции - на овој начин за нашиот краток, но сладок водич за како да ги добиете.

Pokémon Go Valentine’s Day event

From February 7 to 15 2017, a Valentine’s Day event hit the Pokémon Go universe. The associated update added the ability to catch more of the pink Pokémon (Clefairy, Slowbro etc) as well as new baby Pokémon from eggs (Igglybuff, Cleffa). Full details може да се најде тука.

Покемон Оди Ноќта на вештерките настан

Од октомври 26 до ноември 1 2016, Niantic ги преработи нивоата на Покемони, така што поверојатно е да се појават типови на духови како Gastly и Gengar. Други плашливи или злобни суштества исто така беа поприсутни, давајќи ви шанса да ги пополните празнините во вашиот каталог.

Вие, исто така, беа наградени со многу вкусна бонбони за извршување на целите, се разбира. Yum.

Проверете нашата комплетен водич за настанот на Ноќта на вештерките за повеќе информации.

Ажурирање 1.1

Покемон Оди had its first major update soon after the game’s launch and as a result, a fair few things changed. Some for the better, some for the worse. Here’s the official list of changes in the the Покемон Оди верзија 1.1 ажурирање (позната како 0.31.0 на Андроид), која се појави во живо на 30th јули на 2016.

 • Аватарите на тренерите сега можат повторно да се прилагодат од екранот на профилот
 • Прилагодени некои борби Покемон се движат штета битки
 • Рафинирани одредени анимации во салата
 • Подобрени проблеми со меморијата
 • Отстранети стапалки од блискиот Покемон
 • Прилагодена пресметка за штета на битката
 • Различни поправки на бубачки за време на диви Покемон средби
 • Ажурирано Покемон детали UI
 • Ажурирани достигнувања медали уметност
 • Фиксни проблеми со прикажување на одредени карактеристики на сајтот
 • Помали текстуални поправки

Where is the ‘Transfer’ button?

Не плаши се, на Pidgey XP трик will still work as well as ever and there’s no need to upgrade your Pokémon storage amount because the Transfer button is still around. It now lives within a new menu located at the bottom right of the Pokémon page. Panic over.

Каде е чекор-тракерот?

Покемон Оди програмерот Niantic веќе го прилагоди чекор тракерот кога ги поставува сите растојанија до три метри. Сега функцијата е целосно отстранета, без да се прикажува бројот на чекори. Ова е малку болка, но тоа значи дека се уште може да се шетате наоколу за да се обидете и следете одреден надолу.

Како? Со одење до Покемон исчезнува. Ако го стори тоа, пробајте да се вратите на себе додека не се појави повторно, а потоа пробајте нова насока. Се тврдеше дека горниот лев Покемон во тракерот е најблиску до вас - можеби тоа е сепак случај и може да се користи соодветно.

Промени во радиус на скенирање

Овој дел од новиот Покемон Оди update brings good and bad news. Bad because the distance you can ‘see’ a Pokémon on the tracker is now 70 metres instead of 100 metres, which means more walking to find something good. The good news is that the spawn rate has been increased to 300 metres, meaning the area you can catch nearby Pokémon within is now much bigger than before.

Покемон Го предупредува почесто

Неколку луѓе возеа додека играа Покемон Оди и завршувајќи на опасни места или преминувањето. Оттука, зошто Нианти додаде неколку корисни предупредувања за оние од нас кои немаат здрав разум.

Каде е штедачот на батерии?

Пливање со Magikarp. Мртви како Доду. Niantic ја отстрани опцијата за штедење на батеријата од Покемон Оди на iOS, но не и на Андроид. Не е јасно дали функцијата сега само работи автоматски на iOS или едноставно не е повеќе достапна. Изгледа дека овие надворешни батериски пакувања би можеле да бидат суштински купувач за вистински посветени играчи на Покемон таму.

Прилагодете го вашиот карактер секогаш кога сакате

One of the better additions to the 1.1 update is the fact you can customise your character whenever you want. You just have to go into your character (the bottom left icon with your character’s face and current level) and then hit another one of those new option buttons. Hey presto, you can swap your hat, clothing and all the other bits you decided on when you first started playing Покемон Оди. There’s nothing new here, but maybe in the future Niantic will add more (purchasable) options.

Корекција на штета?

Niantic ги прилагоди вредните вредности за некои Покемони за да ги балансира. Тоа значи дека вашиот надмоќен Vaporeon хитови потешко отколку пред 1.1 ажурирањето. Умен луѓе на Reddit утврдиле дека оштетувањето на елементите сега е поважно и дека специјалните и задолжен потези прават значително поголема штета, па затоа може да ги искористиме, наместо да го спам основниот потег што е можно побрзо. Исто така, се вели дека е бонус за напад со ист тип, што значи дека водата Покемон со движење на вода ќе направи повеќе штета. Про совет: Kabutops со Stone Edge е сила со која треба да се смета, но Dragonite е сѐ уште крал.

Приоритет го штити вашиот Покемон

Those mass transfer days to build up candy should never end up with you transferring your best catch because favouriting a Pokémon now means you can’t transfer it until you de-favourite. The only problem is if you forget to favourite your favourite Pokémon in the first place.

Мојот лик помина!

Wipe away the tears, Pokémon trainer. There have been reports of people losing their progress and logging to find themselves at level 1. Luckily it seems the issue stems from players who “may have inadvertently created another Покемон Оди account by logging in with a different Google email address than the one originally used for the game,” Niantic said in a statement. “Please be assured that your gameplay progress has NOT been lost. It remains safe and intact,” it added. That is, of course, no consolation for those who deleted their account out of anger.

Покемон тракерите повеќе нема да работат

Веројатно најголема загуба во Покемон Оди е отстранување на тракери како Pokevision. Се чини дека Niantic ги заклучи, што значи дека нема да користат веб-сајтови за следење за да го најдат тој неостварлив Дратини. Без разлика дали ова е затоа што Ниант не ги сака или сака да ја објави сопствената верзија, не е јасно. Можеби планира да создаде монетизирана ставка што прави слична работа во играта? Без оглед на причината, тоа е срам и оној што предизвикува фер неколку играчи да се откажат Покемон Оди целосно.

извор

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!