iPhone X и iPhone 8 Plus да се истакнат 3GB RAM, iPhone 8 да има 2GB

iPhone X и iPhone 8 Plus да се истакнат 3GB RAM, iPhone 8 да има 2GB

Детали за неиздадените iPhone-и на Apple ќе го објават во вторникот да продолжат да блескаат од iOS 11 златниот господар што беше протекоа во петокот, и најновите информации, извори инвеститорот Стив Troughton-Смит, ја потврдува RAM меморијата што можеме да ја очекуваме во трите уреди.

Претстојните 5.8-инчен OLED iPhone X и 5.5-инчниот iPhone 8 Plus ќе понудат 3GB RAM, додека 4.7-инчниот iPhone 8 ќе вклучува RAM меморија од 2GB.

iPhone X dummy модел (во центарот) во споредба со iPhone 7 и iPhone 7 Plus

That's in line with rumors about the three devices sourced from сигурен КГИ хартии од вредност аналитичар Минг-Ши Куо, кој претходно сугерираше дека двата поголеми уреди ќе имаат 3GB RAM, додека помалиот iPhone 4.7-инчен ќе продолжи да нуди RAM меморија од 2GB.

Куо, исто така, рече дека брзината на пренос на DRAM во трите нови модели ќе биде побрза од iPhone 7 од 10 до 15 проценти за да овозможи подобри резултати на AR, но тоа сеуште не е потврдено.

Во моментов, iPhone 7 Plus има 3GB RAM, додека iPhone 7 има RAM меморија 2GB, со 7 Plus кој има повеќе RAM меморија за поддршка на двојната камера. И iPhone 8 Plus и iPhone X ќе имаат камери со двојна леќа, при што iPhone X нуди нова вертикална аранжман на камера.

Apple планира да објави три iPhone телефони на својот септември 12 настан, со имиња за уредот потврдено претходно овој викенд. The high-end 5.8-inch device with an OLED display will be called the "iPhone X," while the two other 4.7 and 5.5-inch devices with standard LCD displays and designs similar to the existing iPhone 7 and 7 Plus will be called the iPhone 8 and the iPhone 8 Plus, respectively.

Многу други детали за iPhone X се појавија овој викенд во iOS 11 GM, вклучувајќи информации за Подесување на ID на лицето, Јаболко плати со ID на лицето, Animoji, На Сплит статус лента, процесорот A11, И дизајн и големината на уредот.

извор

реклами

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.