Install Stacer on Ubuntu – CCleaner Alternative for Ubuntu

Како да инсталирате Stacer на Ubuntu. Stacer е CCleaner за Ubuntu [алтернатива], систем за оптимизација на Linux и алатка за следење. Stacer алатка за оптимизација обезбедува информации за процесорот, меморијата, дискот и систем. Таа, исто така доаѓа со систем почиста за чистење на системот кешот и ѓубрето. Корисниците исто така можат да исчистат кеш на апликации, системски дневници или извештаи за падови.

Таа, исто така овозможува да управува со системската услуга, како што се Bluetooth, конзола, cron и многу други. Најдобро од сè е да се прикажат сите детали за процесите, како што се PID,% CPU,% MEM, Vsize и други.

Stacer стан исто така доаѓа со деинсталирање. Корисниците можат директно да ги деинсталираат апликациите и пакетите од тука. Напредните корисници можат да управуваат со апликации за стартување користејќи ја апликацијата. Корисниците можат да додадат некоја апликација или да избришат постоечка.

Дистрибуција независна инсталација

  • InstallRun bash -c "$ (wget https://raw.githubusercontent.com/oguzhaninan/Stacer/native/install.sh -O-)"
  • Деинсталирање судо баш деинсталирај-старец

Вие исто така може да го симнете Stacer AppImage за Ubuntu од официјалната веб-страница и да ја направите извршна користејќи ја командата sudo chmod a + x stacer * .AppImage. Сега едноставно извршете ./stacer*.AppImage.

Забележете дека ако видите некои пораки за грешки при обработката, инсталирајте ги недостасува зависности со командата apt-get install -f.

Debian x64

  1. Превземи stacer_1.0.8_amd64.deb од Stacer објавува страница.
  2. Испратена sudo dpkg -i stacer * .deb на преземениот пакет.
  3. Стартувај Stacer користејќи го инсталираниот постуро команда.

Install Stacer on Ubuntu – CCleaner Alternative for Ubuntu првично објавена на Извор Дигит - Најнови технологија, Gadgets & Gizmos.

реклами

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.