GIGABYTE најавува сертификација на првите светски Intel Thunderbolt 3 C236 чипсет чипсет

GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd, водечки производител на матични плочи и графички картички, со задоволство објавува дека неговата поддршка за Intel Thunderbolt ™ 3 се прошири со сертификација на својата претстојна GIGABYTE GA-X170-EXTREME ECC матична плоча.

image005

Матичната плоча GIGABYTE GA-X170-EXTREME ECC е прва на светот C236 чипсетска табла која добива сертификација Thunderbolt ™ 3 од Intel, овозможувајќи целосна поддршка за најбрз протокол за поврзување на планетата. Компатибилен со Intel Xeon® E3-1200 v5 процесор и меморија DDR4 ECC (Error-correction code), матичната плоча GA-X170-EXTREME ECC има она што професионалци треба да ја направат својата најдобра работа. Дополнувањето на Thunderbolt ™ 3 ја прави матичната плоча дефинитивно задолжителна за било кој high-end десктоп систем.

Со помош на Thunderbolt ™ 3 контролорот на Thunderbolt ™, новиот Thunderbolt ™ 3 протокол, кој е достапен преку USB-тип-C ™ конектор на задните I / O од избрани GIGABYTE матични плочи, вклучувајќи го GA-X170-EXTREME ECC, доведува до невиден сингл -пропусен опсег до 40 Gb / s - двојно повеќе од претходната генерација!

1

Thunderbolt ™ 3 над USB Type-C ™ поддржува DisplayPort 1.2, кој може да управува со 4K резолуција приказ на 60 FPS и револуционерни перформанси во индустријата, како што се доставување на енергија до 36W, како и способност да се приврзат до уредите 6 по USB тип-C приклучок.

3

Поддршка за Thunderbolt ™ 3 на матичната плоча GA-X170-EXTREME ECC, прва индустрија за C236 чипсетот, значи дека професионалците повеќе не се ограничени од теснотијата на пропусниот опсег. Со способноста за пренос на екстремно големи датотеки - како што се суровини 4K видео - на начин на секунди, професионалци трошат помалку време на чекање и повеќе време создавање.

За повеќе детали околу Thunderbolt ™ 3: Кликни тука

За повеќе детали за лансирањето на GA-X170-EXTREME ECC: Кликни тука

 

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!