Категорија: Техника-Нет-Игра Вести

Информации и линкови до компјутерски совети, трикови, критики, решенија, вести и релевантни информации за теми поврзани со ИТ. Добијте ги најновите информации за нови производи, натпревари и подароци.

Amazon FreeTime Неограничено за iOS: Сè што треба да знаете!

Денес, популарната апликација за забава наменета за деца на Амазон, официјално се отвора на уреди со iOS. Научете сè што треба да знаете за тоа овде! Барате забавни, соодветни за возраста активности за едукација и забава на вашето дете за време на екранот? Можеби ќе сакате да го разгледате детскиот мултимедијален стан на Амазон, ...

SilverStone Preps IP68 комплет за вода и птици за 2.5-инчни погони

Цврсто, како и хардвер кој е отпорен на вода и прашина, обично доаѓа во специјално дизајнирани фабрички затворени куќишта и се продава со премија. SilverStone верува дека ако комплет е направен во право, тоа е доволно добро не само за фабричка монтажа, туку и за DIY градители. Интерес кон солидна вода ...

Преглед: Intel Optane SSD 905P серија (480GB)

Како да одите за создавање на најдобар, најефикасен солидна држава на пазарот денес? Иако дискови базирани на NAND можат да бараат супер-импресивни последователни брзини, реактивност, која е клучна за одличните перформанси на работната станица и high-end пазарот на десктоп, потребна е технологија која има фундаментално помала латентност. Внесете ...

Nvidia многу ги преценуваше гејмерските и рударските GPU побарувања

По главната најава на Nvidia на Computex 2018, на прес-конференцијата на пост-конференцијата, извршниот директор на Nvidia рече дека ентузијастите на компјутерите ќе мора да чекаат "долго време од сега", додека не се отворат нови GeForce картички. Неколку дена претходно забележавме дека Nvidia закажала Next ...

Intel архитектура на мрежни мрежи објави за претстојните Xeons

Целосно поставениот процесор е многу повеќе од само агрегација на јадра. Треба да има средство за поврзување на јадрата со надворешната меморија, IO - обично преку PCIe или QPI - и поддршката за L3 кешот. Во Интел-зборува, ова е познато како поврзување на ...

Промена на рамнотежата на "Клеш Ројал": ноќна вештерка, гоблинска банда, торнадо и повеќе Добијте Nerfed во јуни 12 ажурирање

Билансните промени доаѓаат во Clash Royale June 12, со повеќе од 10 картички кои ги гледаат buffs или nerfs, вклучувајќи Night Night Witch, Goblin Gang и многу повеќе. Проверете ги целосните детали за ажурирањето на билансот на јуни 2017, тука. Промените во промените доаѓаат во Clash Royale June 12, со ...

Spotify ги интегрира концертите Eventbrite за да ги прошири функциите за издавање на билети

Eventbrite објави дека ја интегрира својата услуга на Spotify за да ги промовира своите настани токму на апликацијата за проследување на музика. Настаните на Eventbrite сега ќе се најдат во табулаторот "Концерти" на Spotify. "Eventbrite започна нова интеграција за автоматски да ги промовира своите концерти и ...

Razer Blade Stealth се ажурира со 13.3-инчен екран

Razer го ажурираше својот тенок и лесен Blade Stealth лаптоп со нов екран и посуптилни опции за стајлинг. Новиот лаптоп сега има поголем екран на допир QHD + 3200 x 1800 IZGO. И покрај поголемите дисплеј панел, физичките димензии на ЦПУ-бланширан авион одделение ...

Razer објави надградена 13.3-инчна верзија на Razer Blade Stealth со Quad HD + IGZO дисплеј

Razer денес ја објави својата надградена 13.3-инчна верзија на 12.5-инчниот Razer Blade Stealth. Новата верзија го задржува истиот профил на постарата 12.5-инчен верзија, мерејќи тенки 0.52 инчи, со тежина од 2.93 фунти и нуди до девет часа траење на батеријата. За прв пат, …

Опстанок сензација Конан Измами доаѓа во Xbox Игра Преглед во август

Наскоро, гејмерите на Xbox One самите ќе се доживеат како се чувствува да бидат фрлени во гола земја и да бидат принудени да преживеат под отвореното небо. Funcom денес објави дека Конан Егзилс, игра за опстанок на отворен свет, која продала половина милион примероци во текот на ...

Нинтендо издава Super Mario Одисеја Игра Трејлер

Нинтендо оваа година прикажува еден тон игри во E3 2017. Компанијата беше многу активна како што ги задржаа своите фанови. Компанијата доживеа неверојатен успех досега со лансирањето на Nintendo Switch. Всушност, во него; лансирање на ...

Мајкрософт лансирањето на Xbox One X: обидувајќи се да ги импресионира двата света

Мајкрософт јасно стави до знаење дека имаат нешто печење во нивната рерна на минатогодишниот E3 2016. Проектот Шкорпија е трета итерација на Мајкрософт во нивната Xbox One серија конзоли. Се насочени кон ентузијастички гејмери ​​во светот каде PlayStation 4 Pros и Gaming PCs постојат, Мајкрософт ...

"Spider-Man" за PS4: Детали за големината на картичката, историјата и негативците откриени

Играта PlayStation 4-ексклузивна игра "Спајдермен" беше прикажана за време на прес-конференцијата на E3 2017 на Sony претходно оваа недела, а Insomniac Games откри некои нови детали за играта. Инвеститорот вели дека картата на играта "Спајдермен" ќе биде огромна и дека играчите нема да бидат ...

АДАТА Demos A2-класа microSD картичка со 4K / 2K IOPS Минимална, размислена доцна 2017 Launch

АДАТА ја прикажа својата прва microSD картичка која е во согласност со спецификацијата на 2 (A2) на App Performance, претставена претходно оваа година на Computex. Компанијата размислува да ја објави картичката подоцна оваа година, но ова зависи од достапноста на домаќините кои поддржуваат функции што ги наложува ...

AMD Ryzen Threadripper 1950X 16C / 32T процесорот добива Geekbenched

Претходно оваа недела дознавме дека Dell ќе биде ексклузивен OEM партнер на AMD за системите Ryzen Threadripper додека не излезе годината. Alienware го покажа својот Gaming Area 51 Gaming PC на EXEUMX 3. Ни беше кажано дека овој high-end систем за игри би ...
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!