Категорија: Mac и Apple

Најновите вести на Apple, прегледи и информации за производот за iPad, Mac, Apple Watch и Apple TV.

Како да ги користите дефинициите на печатачот во macOS

Штета на сиромашните MacOS Print дијалогот: тоа е околу толку долго, и ние навистина не се погледне во тоа многу. Ова е веројатно зошто Mac 911 добива редовни (иако не константни) прашања во врска со поставките за печатење. Дијалогот за печатење не само што ја одразува сопствената идеја на Apple ...

Како да го поправите погрешното усвојување на Time Machine за замена на дискот

Често се менува во еден Mac за друг, со помош на алатка за миграција за пренос на датотеки и ефективен идентитет, или за надградба на диск во вашиот Mac. Но, бидејќи MacOS ги следи Macs и дискови со идентификатори зад сцената (не само имиња на имиња), Time Machine ...

Apple HomePod преглед: За жестоки фанови на Apple само

Apple го засади својот паметен звучник HomePod длабоко во градината со ѕидови: Мора да имате мобилен уред со бренд на Apple, само за да го поставите, а вие може да го користите само со сопствени услуги на Apple ако сакате контрола на гласот за музика. Компанијата тогаш ...

MacBook Air 2018 датум на издавање, Велика Британија цена, карактеристики, спецификации

Како што MacBook Air го прославува десетгодишнината, прашуваме дали постои иднина за веќе не-најточен MacBook. Дали 2018 ќе биде година кога Apple го отстранува MacBook Air од својата линија, или ќе нè изненади компанијата со новиот MacBook ...

Најдобри надворешни графички картички (eGPUs) за Mac

Добредојдовте во нашиот водич за Mac eGPUs, во кои ги објаснуваме предностите на користење на eGPU и ги заокружуваме најдобрите опции за купување во моментов достапни. Имаше многу гласини кои летаа околу околу развојот на Епл на некој вид слушалки или очила кои ќе ...

iOS 12 датум на издавање и нови функции гласини

Следната верзија на iOS - оперативниот систем кој работи на сите iPhone и iPads - најверојатно ќе ги погоди нашите рачни компјутери на Apple во есента на 2018. Овогодинешната ажурирање ќе биде iOS 12. Сега, кога iOS е речиси тинејџер, што можеме ...

Како да го ресетирате вашиот Mac пред да го продадете

Тоа е тоа време повторно. Време е да одлучите дали да го задржите или заменете вашиот Mac лаптоп или десктоп компјутер. Ако го читате овој напис, шансите се дека веќе сте дошле до одлуката да го замени вашиот Mac со iMac Pro (или можеби само што влегов ...

Најдобри веб камери за Mac во 2018

Ако барате надворешна веб-камера за да го подобрите вашето стриминг, разговор или конференциски повик, ние имаме решение. Без разлика дали сакате најдобра веб камера која тие пари можат да купат или претпочитаат ниска цена опција, ние ги заокруживме некои од најдобрите веб камери што можете да ги најдете за ...

Како да го користите 1Password.com за да видат дали вашите лозинки се компромитирани

Оваа недела се појави пуштање на нова услуга од истражувачот за безбедност Троја Хант, Pwned Passwords, кој ви овозможува да ги проверите вашите лозинки против база на податоци со повеќе од 500 милион лозинки за да видите дали некој од вас е компромитиран. Иако оваа алатка беше објавена, ...

Apple работи на надградени AirPods со подобрена интеграција на Siri

Apple, наводно, работи на две нови верзии на безжичните слушалки на AirPods. Компанијата првично ги лансираше новите AirPods со iPhone 7 назад во 2016, и се верува дека работи на нова верзија од втората половина на оваа година, а уште една ...

Совети за iPhone 8 прикажан во веб-анализи

Навестување на iPhone 8 прикажано во веб-анализи Во февруари, аналитичарот Минг-Чи Куо ги изнесе своите очекувања за резолуцијата на екранот на т.н. "iPhone 8", сосема нов iPhone закажан за објавувањето подоцна оваа година, која се откажува традиционалното копче за дома и LCD ...