Андроид Нугат Галакси S7 Датум на издавање потврден за јануари

Samsung го потврди дека неговата Андроид Нугат бета програма за Galaxy S7 и Galaxy S7 Еџ паметните телефони да се затвори од декември 30 и официјалното извршување на оперативниот систем ќе започне во јануари.

"Ние ќе се потрудиме да ја дистрибуираме официјалната верзија во јануари што е можно поскоро", рече Samsung во белешка до бета тестери во рамките на програмската апликација.

Во тоа време, Samsung не откри точно кога ќе започнат ажурирањата во јануари. Производителот, како што има други чекори во својот процес на развој на Android да се заврши пред официјалното објавување.

Откако ќе почне да се ажурира, ажурирањата прво ќе дојдат до отклучени модели на Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge, проследени со регионални модели на превозникот. Мобилните мрежи, вклучувајќи Verizon и Vodafone, веќе ги објавија плановите за ажурирање на нивните мобилни телефони во јануари.

Повеќето Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge модели ќе ги ажурираат на Android 7.1.1 Нугат, но некои ќе надградба на Android 7.0.

Другите паметни телефони на Samsung што се очекува да ги обноват на Android Nougat вклучуваат Galaxy S6, Galaxy S6 Edge и Galaxy Note 5 и Галакси А серија.

извор

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!