Месец: октомври 2017

iPhone X Случај на Цените И Каде Да се Купат

IPhone X може да биде распродаден и одложен до крајот на годината, но, потрошувачите треба уште да биде во можност да се добие случаи за уред, без оглед на тоа дали тие го пред нареди. Постојат голем број на брендови нудат iPhone X заштитна случаи во различни стилови…

iPhone X Екран Поправка: Lowdown На Трошоците И на Алтернативи на Располагање

iPhone X, сега е достапен за пред-нарачка и првите уреди се очекува да бидат дадени од страна на Ное. 3. На смартфон на Apple повеќето напредни еден до денес, со карактеристики како што се на работ на работ на екранот и FaceID телефон систем за отклучување. Но iPhone X е, исто така,…

Kid3 Аудио уредникот 3.5.1 Подобрена High-DPI поддршка (Како да го инсталирате)

Kid3 уредник аудио таг доби надградба од страна на ослободување v3.5.1 порано и денес со подобрувања во перформансите и неколку грешки. Промени во Kid3 3.5.1 вклучуваат: Компатибилност на увезени и извезени CSV датотеки со клетки кои содржат нови ликови линија. Не покажувај непознат рамки за ID3v2.3 TDAT, ВРЕМЕ,…

MACOM Продава AppliedMicro е X-Ген ПРОЦЕСОРОТ Бизнис

MACOM минатата недела објави дека таа влезе во договор за продажба на микропроцесори поврзани со средства тоа го купи од AppliedMicro на Проектот Денвер Стопанства, нова компанија поддржана од страна На Carlyle Group управување со средства компанија. MACOM затворени стекнување на AppliedMicro рано во 2017. Тогаш,…

Windows 10 Совет: Како брзо да се движат Еден прозорец од еден екран на друг

  Ако имате двојна или мулти-монитор подесување, тука е прилично уредни трик што ќе најдете многу корисни и практични. Како брзо да се движат на активниот прозорец од еден екран на друг Најбрзиот начин да го направите ова е да се користи на следниве тастатура…

Апаратче За Слушање, Паметен Телефон Микрофони Може Да Се Подобри Со Пајакот Свила

Воведување на spider свила во ушите може да направи чуда за вашиот слух, една нова студија најде. Не се директно, секако, но spider свила во микрофони прави многу повеќе осетливи, потенцијално подобрување апаратчиња за слушање, студијата рече. Човечкиот слух се заснова на тапани внатре…

Тоа е Вреди да се Купуваат AppleCare+ за iPhone X?

Тоа е Вреди да се Купуваат AppleCare+ за iPhone X? По трошење најмалку илјада долари на еден сосема нов iPhone X, може да се дебатираат дали тоа е навистина вреди да се трошат дополнителни неколку стотици долари на AppleCare+ план за да се осигура вашата сјајна нови…

iPhone X TrueDepth Камера Снабдување Има Сега се Стабилизира и Ќе Не Влијае на 2018 Постава

Apple TrueDepth камерата е импресивен парче на технологија во iPhone X но поради производство прашања се наведува од страна на компанијата добавувачи, тоа, исто така, влијае на вкупниот единици фирмата беше во можност да произведе во дадена временска рамка. Работите се сега гледа позитивно на…

Лесни Linux Дистрибуција antiX-17 Објавен!

Еден од најдобрите лесни Linux дистрибуции, antiX само го објави својата најнова верзија, antiX-17 шифра-име "Хедер Heyer". Новата верзија е базиран на Debian 9.2. Како Devuan Linux, antiX е еден од systemd-бесплатна Линукс дистрибуции. AntiX-17 поддржува и 32-битна и 64-битни процесори кои е…

iPhone X за Да се Скрие Известување Прегледи На Заклучување на Екранот Стандардно

Apple предводник на годината, ултра-hyped iPhone X ќе се направи својот пат до јавноста оваа недела. Додека постои посебна линија на нови големи можности, да се погледне напред, некои од помалите се, исто така, вреди да се проверува. Навидум, на iPhone X…

Apple iPhone X е FaceID Технологија: Она што би Можело да Значи За Граѓански Слободи

Apple е нов софтвер за препознавање на лицето за да го отклучите нивниот нов iPhone X има поставените прашања во врска со приватноста и подложност на технологија за хакирање напади. Apple iPhone X е поставен да оди на продажба на Ноември. 3. Светот чека со bated здив како Apple планира…

iPhone X Преглед Roundups Критика Гестови Функција Во Unboxing, Првиот Изгледа [ВИДИ]

Прегледи и unboxings на iPhone X почнуваат да trickle надвор и во моментов, ќе ви биде тешко-притисне да се најде навистина негативна работа, рече за паметен телефон. На Highsnobiety тим, на пример, немаше ништо, но признанија за iPhone X, но, тоа не значи дека има не…

Gscan2pdf достигна 1.8.8 со некои поправки (Ubuntu PPA)

gscan2pdf, едноставен GUI алатка за да се произведе Pdf датотеки или DjVus од скенирани документи, достигна нов 1.8.8 ослободување пред неколку часа со некои бубачки-поправки и превод на ажурирања. Промени во Gscan2pdf 1.8.8 вклучува: се Филтрираат 1 и 2 цифрениот integers од алатка предупредувања. Покаже оригиналната порака,…

Терминал Команди За Ажурирање На Linux Kernel 4.14-rc7 На Ubuntu Системи

Ажурирање на Linux Kernel 4.14-rc7 на Ubuntu Системи. Кернелот 4.14-rc7 може да се инсталира на Ubuntu Системи – преку Терминал команди. Кернелот 4.14-rc7 носи неколку измени и поправки alongwith мрежа и архитектура додатоци. Кернелот 4.14-rc7 Распишување на Кернелот 4.14-rc7 ослободување, Linus Torvalds напиша: "се Врати дома, и назад…

Windows 10 Совет: Како брзо да се движат Еден прозорец од еден екран на друг

  Ако имате двојна или мулти-монитор подесување, тука е прилично уредни трик што ќе најдете многу корисни и практични. Како брзо да се движат на активниот прозорец од еден екран на друг Најбрзиот начин да го направите ова е да се користи на следниве тастатура…

Corebird 1.7 Е – Како да го Инсталирате Corebird Твитер Клиент на Ubuntu 17.10

Corebird 1.7 е – Како да го инсталирате Corebird Твитер Клиент на Ubuntu 17.10 и деривати. Corebird е Твитер Клиент за Ubuntu Linux Системи. Користење на Corebird корисниците можат да управуваат со нивните Твитер профил од Ubuntu Десктоп. Corebird 1.7 Changelog: Hashtags и се Споменува во профилот desriptions се…

Преработената Skype Десктоп Апликација Објавен

Бренд-нова верзија на Skype десктоп стан сега е достапна новата Skype за десктоп клиент е почнуваме од денес низ macOS, Linux и (во некои верзии на Windows. 'Надвор од gaudy бои и големи типографија постојат корисни нови функции во ова ажурирање" Ако…

Целосно Упатство за Користење на AsciiDoc во Linux

Кратка: Овој детален водич се дискутира за предностите на користење на AsciiDoc и ви покажува како да инсталирате и користите AsciiDoc во Linux. Со текот на годините сум се користат повеќе различни алатки за пишување статии, извештаи или документација. Мислам дека сите отворени за мене со Luc Barthelet е Epistole на…

Мачка Објавува S41 Солиден Телефон: 5" FHD, IP68+, 5000 mAh

Мачка најави својот нов S41 солиден паметен телефон дизајниран да издржи екстремни услови со кои ќе се успее моделот S40 претстави пред неколку години. Новиот модел има значителни подобрувања во поглед на перформансите и 'ruggedness', и ќе биде достапен за иста цена. Клучот…

Gscan2pdf достигна 1.8.8 со некои поправки (Ubuntu PPA)

gscan2pdf, едноставен GUI алатка за да се произведе Pdf датотеки или DjVus од скенирани документи, достигна нов 1.8.8 ослободување пред неколку часа со некои бубачки-поправки и превод на ажурирања. Промени во Gscan2pdf 1.8.8 вклучува: се Филтрираат 1 и 2 цифрениот integers од алатка предупредувања. Покаже оригиналната порака,…