Месец: април 2017

10 Прекрасни екстензии на Chrome што треба да ги инсталирате

Јас сум голем обожавател на Google Chrome и чувствувам дека има толку многу екстензии како Firefox има додатоци. Јас, исто така, само претпочитам да го користам Хром преку IE, Edge или Firefox затоа што ги користам Gmail, Google Photos, Google Drive и цела низа други ...

Како да го вклучите Flash во Chrome за специфични веб-страници

Ако сте корисник на Chrome, кој треба да биде, веројатно сте забележале дека Flash е стандардно блокиран во прелистувачот. Google не го сака Флеш поради големите безбедносни недостатоци својствени за Flash и затоа прави сé што е во нејзина моќ за да ве присили ...

7 OS X Совети за корисници на Windows

Ако сте неодамна купиле Mac или ако сте биле побарани да користите Mac за работа, може да бидете фрустрирани обидувајќи се да го користите OS X ако сте биле долгогодишен корисник на Windows. Ова е сосема разбирливо и Apple навистина не сака да се промени ...

Како да го добиете WhatsApp за да работите повторно на вашиот BlackBerry BB10 уред

Дали забележувате дека повеќето корисници на Blackberry не можат повторно да го користат Whatsapp? Ова се случи денес (18 / 01 / 2017). Ова е многу фрустрирачко, бидејќи никој не го очекува овој проблем до најмалку јуни 2017 според ажурирањето на веб страната на ББ. Сепак, целата надеж не се губи, ако добиете ...

Acer објави предатор Тритон 700 Gaming лаптоп: Core i7, GeForce GTX 10 серија, и 1 TB SSD

Acer оваа недела го најави новиот high-end gaming лаптоп, Predator Triton 700. Дизајниран да создаде рамнотежа помеѓу можностите и тежината, лаптопот располага со quad-core процесор на процесорот, уште неопределен NVIDIA GPU, 16 GB меморија, како и механичка тастатура. Во меѓувреме ...

Acer Predator Triton 700: гејмерски лаптоп "без компромис"

Acer го одржа својот [Email protected] глобален прес-настан во Њујорк вчера и лансираше емоции на технолошки производи. Меѓу новите и освежени добрите беа Предатор игри лаптопи и монитори, Свифт тенок и лесен лаптопи, Switch convertibles, Aspire лаптопи, Aspire AiOs, Leap Ware smartwatch, 4K проектори, ...

Преглед: OWC Thunderbolt 3 Dock дава вашиот MacBook Pro 13 Повеќе пристаништа за работа со

Минатиот ноември, долгогодишниот производител на Mac, OWC, беше меѓу првите бран на компании кои објавија Thunderbolt 3 доковите дизајнирани да ги прошират можностите на новиот MacBook Pro. Тоа е потребно за да се финализира дизајн на производи, тестирање и производство, но OWC Thunderbolt 3 Dock е ...

Како да се запре iTunes Отворање Кога iPhone е поврзан [Windows]

Ако имате iPhone, iTunes е важна апликација за вас. Може или не може да ви се допадне, но ви е потребна. Ако ништо друго, iTunes може да се врати и да се врати сè на вашиот iPhone. Вие никогаш не би можеле да го користите за да синхронизирате музика или да платите ...

13 работи што треба да направите по инсталирањето на Ubuntu 17.04

Кратко: Оваа статија ви покажува основни работи што треба да ги направите по инсталирањето на Ubuntu 17.04 за да ви дадете подобро и полесно искуство со свежо инсталираниот Ubuntu 17.04. Убунту 17.04 тропа на вратата. До сега, мора да ги видете новите функции во Ubuntu 17.04 ...

Како да блокирате Известувања за по-сајтови и по апликации во Google Chrome

Луѓето кои пребаруваат на Интернет често може да знаат за ова, бидејќи тие ќе дојдат до нив додека прелистуваат. Не сите, но неколку веб-страници "ве поттикнува да овозможите известувања" кога ќе ја посетите страницата. Ако дозволите, тогаш ќе добивате десктоп известувања од веб-сајтот секогаш кога ...

Најдобри апликации за заштита на вашите деца од онлајн закана

Сега кога интернет-време е целосно воспоставена, онлајн закани почнаа да се појавуваат неконтролирачки, и тие особено ги погодија тинејџерите. Тие сега се малтретирани, малтретирани и насочени кон сите видови на луѓе. Постојат лица кои ги нудат дрогите, има деца кои ги задржуваат ...

'MLB Покажи 17' лепенка 1.04: Може ли ова ажурирање да биде одговор на сите прашања на играта?

Од издавањето на MLB The Show 17 минатиот месец, проблемите со серверите постојано ја мачеа играта и ја прекинаа онлајн игра. Иако пред неколку недели беше издаден лепенка, Show се соочи со големи проблеми со своите онлајн можности. Во понеделникот, Sony објави дека ќе вршат редовни ...

Најдобри автомобили и борбени оружја за несреќата на Арена Турбо Ѕвезди: Водич за совети за изградба на машинерија која удира

Се прашувате кои автомобили се најдобри во Crash Arena Turbo Stars? Проверете го овој водич за измамници на нашите омилени и најдобри кола за автомобили, оружје и комбинации за да ви помогнете да се промовирате во играта. ZeptoLabs хит игра Несреќа арена Турбо ѕвезди (CATS) е возбудлив нов автомобил ...

Ажурирање на истекување на кланови "може да ги потврди повеќеслојските карактеристики и повеќе

Следното ажурирање на Clash Of Clans се очекува да биде огромно и различно од било што друго што некогаш го видел играта. Ако се верува во оваа утеха во уметноста од Кина, може да знаеме некои од клучните карактеристики на лепенката. Тие вклучуваат мулти-село поддршка и некои ...

'Mario Kart 8 Делукс' Unlockables: Како да се добие секој карт, тркала и едрилица

Единствените unlockables во Марио Kart 8 Делукс - надвор од одреден Златен водоводџија - се картичките кои играчите можат да ги одберат пред да трчаат. Карт делови одредуваат колку брзо и пргав (меѓу другото) може да биде. Додека прво немате ...

Објавено: "Срцето на железо 4" Нов DLC "Смртта или нечесниот": се фокусира на послабите европски земји

Една од најдобрите работи за парадокс игрите - и нивната голема WW2 сима срца на железо 4, особено - е слободата да се игра како било која земја и да поставите свои лични услови за победа. Ова ако игра каде што еден од најголемите возбудувања ...

А "Fallout" одбор Игра е ослободување на овој ноември

Fallout конечно доби официјална игра на табла. Наречен последен пат: Западната војна, најновата игра од Модифиус ќе содржи еден тон квалитетни минијатури на иконите на Fallout карактери и чудовишта. Fallout: Wasteland Warfare добива тешка инспирација од Fallout 4. Играчи заврши мисии за да заработите Капи кои ...

'Call of Duty: Втората светска војна' Детали за објавување на листи на кампањи и открива информации за оружјето

Call Of Duty: Втората светска војна беше објавена претходно оваа недела, но добивме дополнителни детали за споделување. Благодарение на истекување од официјалниот веб-сајт за вирусни закачки, знаеме многу повеќе за ликовите и оружјето на еден играч. Протекувањето беше изнесено на ...

'Mario Kart 8 Делукс' Прекинувач на скршеници ги прекршува приватните мултиплеерни карактеристики за трки

Марио Kart 8 Делукс е во најдобар случај кога ќе поставите некои приватни мултиплеер трки со вашите најблиски пријатели. Сепак, како што објави германскиот сајт Nintendo, оние со повеќе од пријатели од 100 Switch имаат проблеми со тоа. Според изворот, оние со ...

Чест 8 Pro Review: Во длабочина

Добар голем вредност Прекрасен екран Слични перформанси Специјално спакуван Лошата Сериозно голема камера има недостатоци Honor 8 Pro review: Честа има само надградена и супер-големина на оригиналниот Honor 8 паметен телефон, а резултатот е супер-премијата Honor 8 Pro. Ова може да биде најскапо од Honor ...