Месец: јуни 2016

XFX RX 480 Radeon графички картички наведени на Амазон Велика Британија

Додека ги чекаме првичните / достапните / прегледи на првите AMD-ориентирани производи на Поларис, добро е да се види голем продавач со некои цени во Велика Британија за RX 480 графички картички. Амазон Велика Британија има пар на XFX RX 480 Radeon графички картички за продажба - но наведени "привремено надвор ...

Dell најавува C7017T 70-инчен интерактивен монитор

Dell најави голем број нови производи на Меѓународното друштво за технологија во образованието (ISTE) 2016 конференција и Експо. Производите се насочени кон интерактивно учење, конференциски сали и училници. Можеби најинтересниот поединечен производ на покаже од Dell е C7017T интерактивен допир, ...

AMD Radeon RX 480 преглед

Radeon RX 480 е сериозно импресивен пакет. Тоа не е најбрзата графичка картичка на пазарот, но тогаш не е дизајнирана да биде. AMD го насочи своето деби на технологијата на Поларис кај главниот гејмер, идејата да се испорачаат исклучителни 1080p гејмерски перформанси и ...

Видео покажува како да конвертирате iPhone 6 во iPhone 7

Од Оливер Хаслам | Јуни 30th, 2016 Понекогаш се среќаваме со видеото на YouTube кое го одзема здивот. Понекогаш тоа е добра работа, а понекогаш и лошо, а понекогаш едноставно не можеме сосема да ги разгледаме нашите умови. Откако ќе забележавме видео во кое ...

NVIDIA SHIELD TV Ажурирање v3.2 издаден со Plex Server Support, 4K60FPS YouTube Videos, повеќе

Од Оливер Хаслам | Јуни 30th, 2016 Новиот NVIDIA SHIELD на Android-уредот денеска го прими значителното ажурирање на софтверот кое беше објавено во јуни, со што се зголемија нови и подобрени функции на поставеното кутија. Без сомнение, насловната функција е додаток ...

Како да ја поставите и да ја користите апликацијата News за iPhone и iPad

Како да ја поставам апликацијата News за iPhone? Ако не сакате да го добивате весникот секој ден и да преферирате нови вести во движење, апликацијата News за iPhone и iPad е таму за да ве информира за сите вести што се важни ...

Еве ги десетте најценети функции во watchOS 3

Serenity Caldwell пишува и зборува за производи на Apple, бидејќи била доволно стара за двоен клик. Управниот уредник на iMore, таа е домаќин на голем број популарни подкасти и често зборува на конференции. Во минатото живееше работеше на Macworld и Apple Retail. ...

SanDisk најавува нова супер-брза 256GB Extreme UHS-I microSD картичка

SanDisk во сопственост на Western Digital воведе нови 256GB microSD картички, вклучувајќи ја и супер-брзата Extreme microSDXC UHS-I картичка. Новото семејство на microSD картички со голем капацитет нуди нешто за секого, без разлика дали сакате да додадете складирање на вашиот паметен телефон или да барате нов медиум за чување на вашиот RAW фотоапарат. ...

Како дигитален допир и ракопис работат во iMessage за iOS 10

Како ги испраќате цртежите во стилот на Apple Watch, Heartbeats и Taps од вашиот iPhone или iPad? Лесно, благодарение на Дигиталниот допир во iOS 10! Дигитален допир - способноста да се испрати рачно нацртана Скица, haptic славини или отчукувања на Heartbeats за читање на сензори - беше една од дебитните карактеристики на ...

Американските превозници овозможуваат бесплатни разговори во Турција по истанбулските терористички напади

По разурнувачките терористички напади на аеродромот Ататурк во Истанбул, AT & T, Sprint, T-Mobile и Verizon објавија дека нивните клиенти можат слободно да ги повикуваат и текстот на пријателите и семејството во Турција. Извршниот директор на Т-Мобиле, Џон Леже, го осуди нападот, велејќи дека превозникот ќе понуди бесплатни разговори и ...

Најдобри роаминг планови за Канаѓаните кои патуваат во САД

Еве ги најдобрите начини за да заштедите пари кога го земате телефонот во САД! Милиони Канаѓани секоја година ги посетуваат САД и, со речиси секој џеб што штити паметен телефон и неговиот план за податоци, тие се повеќе сакаат да го задржат истиот квалитет на услугата ...

Мајкрософт сега ќе ви дозволи да одбиете бесплатна надградба на Windows 10

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да се поправат грешките на Windows и да се подобрат перформансите на системот Изгледа дека неодамнешниот пресврт на настани каде што еден корисник успешно го тужеше Microsoft за насилно ажурирање на системот, се чини дека го поттикна Мајкрософт да ја сменат нивната бесплатна политика за надградба на Windows 10. Сега можете да ...

Како да инсталирате било која верзија на Windows од еден USB флеш диск

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да се поправат грешките на Windows и да се подобрат перформансите на системот Со доаѓањето на USB дисковите, нашите активности со CD / DVD се исто така значително намалени. Истото се случи и со процесот на инсталација на Windows. Претходно подесувањето на Windows најчесто имаше вклучено CD / DVD, но со ...

Како да го исклучите несаканите извори на вести од Кортана во Windows 10

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да се поправат грешките на Windows и да се подобрат перформансите на системот Помошник на Crytana, кој е гладен за информации, Ве потсетува да додадете потсетници за закажани настани во вашиот календар, да направите сугестии за пребарувања на веб и многу повеќе. Меѓутоа, ако ја пронајдете оваа карактеристика на Cortana повеќе досадни ...

Како да ја прилагодите или промените Xbox Една позадина

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да ги поправите грешките на Windows и да ги подобрите перформансите на системот Првично, кога Xbox One беше надвор за продажба, немаше одредени опции за прилагодување. Како, немаше начин да се прилагоди неговата позадина. За среќа, ажурирање на медиа плеер им овозможува на корисниците да креираат прилагодено Xbox ...

Како да ги отворите Windows Services во Windows 10 / 8 / 7

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да ги поправите грешките на Windows и да ги подобрите перформансите на системот На моменти можеби ќе треба да ги отворите и да управувате со вашите Windows Services. Можеби сакате да прекинете со некоја услуга, да ја стартувате, да ја оневозможите услугата, да го одложувате стартувањето или да продолжите или да ја паузирате Виндоузната услуга. ...

Новини во Bing Image Search го олеснуваат купувањето

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да се поправат грешките на Windows и да се подобрат перформансите на системот. Бинг пребарувачот сигурно ги подобри резултатите од пребарувањето на Бинг за да го направат тоа пријателски за корисникот. Сликите не се релевантни само; но исто така корисни за корисниците на многу начини. И пребарувачот Бинг се менува ...

Пријавете се за преглед на Лазурната услуга ткаенина на Linux

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да ги поправите грешките на Windows и да ги подобрите перформансите на системот Service Fabric ја прави работата за менаџирање и развој на апликации за облак поедноставна. Неговото распоредување е едноставно и управливо бидејќи апликации се изградени и работат во мали градежни блокови - познати како микрослуги. Мајкрософт претходно ...

Како да го користите Microsoft Surface Dock ефикасно

ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да ги поправите грешките на Windows и да ги подобрите перформансите на системот Можете да го претворите ултра преносливиот Surface уред во компјутер со полна големина за да добиете вистинско искуство со десктопот. Како, со приклучување на површинската обвивка со SurfaceConnect кабелот. Површинската обвивка нуди најлесниот начин ...
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!