технологија блог

Преглед: да молчат! Silent јамка 360mm

Откако влезе пазар на течноста за ладење со триото на конкурентна сите-во-едно решенија назад во 2016, Биди тивок! сега ја ажурира својата портфолио со четвртата опција се подобро прилагодени за ентузијасти. Наречена Silent јамка 360mm, ова е…

10 совети како да направите вашиот Magento онлајн продавница посигурни

Се проценува дека 240,000 трговија на мало користите Magento за нивната онлајн операции, кои сметките за речиси 30% на пазарот на e-commerce платформа. За жал, Ова не само што го прави јасно дека Magento е исплатлива програма, разјаснува…

Што може да се забавување на вашиот сајт надолу (и како да го поправам)

А бавно страница е бавна смрт за бренд. Без разлика дали имате блог, онлајн продавница или нешто друго, вашиот гледачите треба да се во можност да формираат позитивен впечаток брзо. Треба да се биде во можност да се вчита страница брзо да се повлече дека надвор. Назад во…

Треба ли да се движи мојот WordPress веб-сајт да HTTPS?

Без разлика дали сте сопственик на вебсајт, или посетител на веб-страница, секој сака брзо вчитување на веб-сајт кој може да се спроведе чувствителни размена на информации безбедно. во 2014, Google објави дека почнува да се користи HTTPS како сигнал пласман,…

Марвел наспроти. Capcom Бескрајна преглед

Со доаѓањето на новиот Марвел наспроти. Capcom играта треба да биде настан. Тоа треба да се испрати морници одредување на 'рбетот. Треба да предизвика прсти а-plinking на копчињата од борбата стапчиња. бескрајна, иако, прави ниту една од овие работи. Developer: Capcom…

Како да се создаде совршен 404 страница

оптимизирање на вашиот 404 страница е малку веројатно да се врвот на вашата листа во однос на дигитален маркетинг приоритети. Сепак, тоа не е нешто што треба да се превиди или пробајте да се брза - особено ако вашиот сајт е често менување на адреси. 404s (... или четири нула четири…

HPLIP 3.17.9 Објавен со Нов HP принтери Поддршка

HPLIP, софтвер со отворен код HP развиена Linux драјвери за HP принтери, го достигна 3.17.9 часа пред ослободување, со многу нови поддршка печатари и нова поддршка distro е. Нов Linux distro е поддржан во HPLIP 3.17.9: openSUSE 42.3 (64-bit)…

Како да им овозможи HTTP2 на WHM / cPanel со EasyApache 4

Во овој туториал ние ќе се обидеме да ви овозможи со чекор-по-чекор инструкции за тоа како да им се овозможи HTTP2 на CentOS 7 VPS со WHM / cPanel и EasyApache 4 инсталиран на него. HTTP2 е голема ревизија на HTTP протоколот мрежа и…

Цртичка на обвинителна клупа v61 издаден со Единство-стил фрлач Задно осветлување

Ажурирана верзија на Dash на обвинителна клупа - многу популарен десктоп држач за GNOME Шел - е достапна за инсталација. Цртичка на обвинителна клупа v61 додава официјална поддршка за неодамнешните GNOME 3.26 ослободување, дополнување кои ќе бидат од особено значење за оние…

Како да додадете Бележникот со мени лентата за MacOS

MacOS има апликација за уредување на текст наречен TextEdit. Тоа е едноставна апликација која може да се зачувуваат белешките во TXT формат, но исто така може да се користи за уредување на скрипти и HTML датотеки, меѓу другото. Тоа е лесна апликација која доаѓа во рака, доста често, особено за…

Windows 10 & ограничена сметка – Измени стартување на програми

Како да одите за овозможување и оневозможување на стартување ставки во Windows 8 наваму? Многу едноставно. Ќе се отвори менаџер на задачата, кликнете на десната јазиче, а потоа Овозможи / оневозможи ставки како што ви одговара. Сепак, ова не е случај, ако се води…

смели 3.9 Објавен со Qt пристап Додатоци интерфејс, Повеќе [АОП]

смели 3.9 беше објавен неодамна, носат многу потребните ажурирања на корисничкиот интерфејс QT, заедно со разни други додатоци. Смели GTK2 интерфејс смели е достапен за Linux и Windows музички плеер, кој се испорачува со богата листа…

Како да Флеш Андроид (Flyme) На Meizu MX4 Ubuntu Edition

Ова е брз водич за тоа како да се reflash Fyme оперативниот систем на Meizu MX4 Ubuntu Edition. Flyme е базиран на Android со некои редизајн заедно со статисти. Тоа не брод со Google апликации, но тие се лесно да се инсталираат. Можете да трепка Flyme 5.1.12G…

Belkin дебитира 3.5 милиметарски аудио + Полнење Rockstar за полнење на iPhone додека го слушате музика

Belkin денес го објави лансирањето на својот нов 3.5 милиметарски аудио + Полнење Rockstar адаптер, која ги здружува своите постоечки Молња Аудио + Полнење Rockstar адаптер за да се овозможи на корисниците да им наплаќаат на своите уреди и да слушате музика во исто време. Аудио +…

Хакери се шири скриени малициозен софтвер да 2.27 милиони луѓе преку CCleaner

Заробува Malware на вашиот компјутер, Avast, но смета дека тоа разоружа закана во време Апликација користи од страна на милиони луѓе да се оптимизира ефикасноста на компјутер е погодена од малвер напад. CCleaner е апликација која ви помага да се нагоре од две…

Equifax пробиени податоци: 400,000 Велика Британија клиенти’ податоци во опасност во Equifax пробие

Кредитна мониторинг агенција заменува ЦИО и граѓанските организации, кои се "пензионира" До 400,000 податоци Британците "е протекоа во hack Equifax, Агенцијата за кредитен мониторинг конечно откри. Податоци, вклучувајќи имиња, датум на раѓање, Е-…

WatchOS 4 датум на издавање, спецификации и карактеристики: WatchOS 4 објавен утре – она што се најдобри…

Подобрена Siri и нови здравствени и фитнес паметни функции достапни Епл се очекува да започне нов часовник подоцна оваа година, и во подготовка, тоа, исто така, е поставен да го објави четвртиот повторување на својот оперативен систем watchOS на WWDC…

Google пиксели 2: Датум Лансирањето е посочен како 4 октомври

Печатот го добило своето покани на настанот на отворањето Излегува од минатата година, телефони и Пиксел Пиксел XL на Google за прв пат биле прободе на компанијата во одлепувате соодветна прва партија уред, дизајниран и изграден од страна на компанијата од…

Малициозен WordPress инсталирано задна врата на илјадници веб-сајтови

Приклучок со графичка контрола исфрла спам на доверчив жртви Хакери се користат WordPress додаток да се инсталира задната врата на до 200,000 веб-сајтови, allowng спам за да бидат поставени на доверчив веб-сајтови. Според истражувањето спроведено од страна на ИТ…